Je mi naprosto jasné, že mezi čtenáři našeho magazínu, jsou samí aktivní lidé, kteří plánují, jak celý víkend budou sportovat, vyrazí na túru, nebo podniknou třeba let na rogalu. Bohužel ale, jak se zdá, počasí přát nebude, tak ono možná bude nejlepší zůstat doma a pustit si nějaký film. Proto přináším pár tipů na pohodové filmy, takové ty zlepšovače nálady, které rozlejí zase teplo na duši, když za oknem padají trakaře.

Připravte si ovladač, deku, brambůrky a jdeme na to.

Interstate 60

V Číně plní přání draci, v Evropě skřítkové a víly, u nás třeba zase zázraky na počkání předvádějí zlaté rybky. Jen Američanům chybí magická bytost, která by dokázala splnit skryté tužby. Tedy až na O. W. Granta, zrzavého chlapíka s červeným motýlkem, který rád pokuřuje ze své dýmky ve tvaru opičí hlavy. Ten se nachomýtne do života mladého kreslíře Neila, který by si přál, aby znal odpovědi na všechny své otázky. Proto ho O. W. Grant, ve skvělém podání Garyho Oldmana, díky svým magickým schopnostem pošle na cestu na neexistující dálnici 60, kde i díky mnoha zajímavým setkáním a spoustě neskutečných událostí pozná sám sebe.

Garantuji vám, že se jedná o skrytý kinematografický klenot, který vás hrozně pozitivně nabudí.

Interstate_60'2002

Piráti na vlnách

Lásku nebeskou milujete všichni, vím to a stydět se za to nemusíte. Já si ji pouštím třeba každý rok den před Vánoci. Ale druhý film režiséra Richarda Curtise, Piráti na vlnách, možná neznáte. A to je chyba. Snímek vtipně vyprávějící o rebelantské lodi rockerů, kteří na černo vysílají big beat do éteru v době, kdy britský rádiový trh držely v okovech přísná pravidla a regulace, patří také ke skvělým počinům. Revoltující milovníci rocku to umějí rozjet od podlahy a nalít člověku čerstvou krev do žil.

The_Boat_That_Rocked_soundtrack_cover

Goon

Tak tohle je lahůdka pro všechny chlapy, ale věřím, že Goon se může líbit i dámám. Trošku divočejší komedie z hokejového prostředí přivádí na scénu Douga (Stifler z Prciček mimochodem), který moc nezapadá do své rodiny plné doktorů. Na jednom zápase hokejové ligy ale prokáže talent pro rvačky a dostane nabídku hrát hokej jako ochránce ostatních hráčů. Své role se zhostí s vervou sobě vlastní a vůbec nevadí, že skoro neumí ani bruslit. Trošku obhroublý film především pobaví, ale také připomene, že to, co člověk dělá, má dělat především srdcem.

photo_05

Osmy

Nesmíme opomenout ani české luhy a háje. Zde mi v poslední době v hlavě nejvíc utkvěl televizní film Osmy s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Příběh Richarda, který v opilosti omylem podepsal Chartu 77, což ho uvrhlo do víru smolných, ale pro diváka úsměvných situací je skutečně příjemně investovanou hoďkou a půl. Předčí mnoho komedií, které proběhly kiny, a navíc se na něj můžete jednoduše podívat na internetu.

04

Bonusový tip – Erin Brockovich

V neděli odpoledne si nalaďte Novu. Poběží film inspirovaný skutečnými událostmi, za který „Pretty Woman“ Julia Roberts získala Oscara. Ztvárnila v něm Erin Brockovich, ženu, která bez jakéhokoliv právního vzdělání vyhrála případ nad obrovskou korporací, která znečišťováním ublížila spoustě lidem. Sice to není úplně přímočará pohodovka, ale sledovat, jak se outsider postaví výzvě a uspěje, nabije člověka pozitivně vždycky.

Erin_Brockovich_(film_poster)

Tak přeji příjemné sledování a napište třeba do komentářů další tipy na super filmy, které by si ostatní neměli nechat ujít.

Foto: Youtube, Wikipedia, ČT, Oficiální stránky filmu Goon