Blíží se Štědrý večer, v domácnostech se promění nálada a partnerky a děti začnou do televize a DVD/Blu-ray přehrávačů ládovat tematické snímky. Objeví se Sám doma, povinně se sjede Mrazík a rozhodně nesmí chybět Láska nebeská. Ale i když tyhle fláky máme taky rádi, tak který vánoční film by si pustil správný chlap? Určitě některý z tohoto výběru.

1) Smrtonosná past

Nejvánočnější klasika mezi všemi vánočními filmy včetně výše popsaných. Není nad to zůstat na Vánoce trčet v mrakodrapu, který obsadili teroristi, zatímco jste přiletěl navštívit svou ženu. A není nic vánočnějšího, než si takhle na Štědrý večer shodit svého teroristu ze střechy. Doporučuje 11 chlapů z 10.

P. S.: Krásnou vánoční atmošku má i dvojka 🙂

2) Santa je úchyl

Přisprostlá komedie, která se letos dočkala údajně ne moc povedeného pokračování, za těch 13 let od vydání zkultovněla. Dvojice zlodějíčků, opilec Willie a liliput Marcus, se převlíkají za Santu a jeho skřítka a vykrádají společně nákupní centra. Tedy do té doby než potkají osmiletého chlapce, který jim připomene, o čem Vánoce jsou. A je skutečně kouzelné, když pravý smysl tohoto svátku pochcanýmu a ožralýmu zlodějovi vysvětluje obtloustlý děcko.

3) Krampus

Tak tohle je vskutku netradiční vánoční film. Horor s komediálními prvky přináší příběh rodiny, která se nepřestává handrkovat ani o Vánocích, což nejvíc trápí synka, který ve své touze po pořádném Štědrém dnu nevědomky na rodinu sešle kletbu. Takže všichni společně musí čelit útoku démona Krampuse. To je takový ten krasavec, jak se třeba houfně prochází po Rakousku. S partnerkou pouštět jen chcete-li jí zabrnkat na nervy, dětem vůbec.

4) Šťastné a veselé

Film podle skutečných událostí líčící Štědrý večer roku 1914 během bojů První světové války. Toho večera utichly zbraně, nepřátelé opustili zákopy, všichni si podali ruce a spolu tak „oslavili“ tuto sváteční událost. Další den válečná vřava opět vypukla. Je třeba něco dodávat?

5) Ukradené Vánoce

Pokud se dostanete do situace, kdy budete hledat třeba společnou podívanou i s dětmi a budete z toho chtít vyjít nezraněn na duši, tak doporučujeme kultovní animák Ukradené Vánoce. Film o Jacku Skellingtonovi, vládci halloweenského města, kterému Vánoce učarují natolik, že se je rozhodne ukrást, patří přesně mezi ty filmy, který si vychutnají jak malí caparti, tak jejich rodiče. Upíři, hokej, kostlivci i protiletadlová děla. V tomhle rádoby dětském filmu je spousta chlapských věcí.

Titulní foto: Twentieth century Fox