Tree je taková obyčejná vysokoškolačka. Trochu děvka, takový hajzlíček a sviňka a docela dost mrcha. Na její narozeniny ji na konci dne zabije maskovaný maniak. Jenže Tree se znovu probudí a celý den prožívá znovu. Čeká jí všechno nejhorší.

Hororová novinka není zase až tak děsuplná, jak by se mohlo zdát. Jisté pasáže byly až tak sluníčkové, že člověk zapomněl, že sleduje horor. Některé zase docela dost pobavily. A bylo to dobře, že se tahle záležitost nebere až tak vážně. Jakkoliv totiž zní nápad s opakováním dne, kdy jste zabiti, zajímavě, snadno by se mohl utopit v nepříjemné béčkovosti. Tedy Všechno nejhorší je béčko pořád, s dost chatrným scénářem, ale zábavné.

Někdy dobře fungující maličkosti potěší

Povedly se totiž dvě zásadní věci. Všechno nejhorší skoro vůbec nenudí, hlavně díky 90 minutové stopáži, a umí vzbudit zvědavost. Kdo je vrah a jak to že se ten den pořád opakuje? Musím ale dodat, že na jednu z těchto dvou otázek nedostanete odpověď. A myslím, že vás to bude trochu frustrovat jako mě.

Přesto jako třešničku na dortu má tenhle film ještě jedno velké plus. V samotném závěru dokáže docela dost překvapit. Tím definitivně vyvážil váhy směrem k tomu, že Všechno nejhorší mohu doporučit.

To, co nefunguje, nevadí

A to i navzdory naprosté nesmyslnosti. Vzhledem k tomu, že Tree si po každém zabití vše pamatuje, proč se na vraha nepřipraví mnohem lépe? Třeba nezíská zbraň a nezaútočí? Nebo neodcestuje neznámo kam, nezavře se v trezoru, nebo něco takového? Film vytváří sice dojem nevyhnutelnosti, ale takovéto záležitosti uspokojivě zodpovězeny nejsou.

Nicméně tyhle výtky můžete s klidem hodit za hlavou. Důležité je, že Všechno nejhorší v příjemném tempu docela odsýpá, ve správný moment dokáže jakžtakž napnout a v mnoha ohledech dokáže pobavit. Vše je navíc natočeno docela kvalitní kamerou, slušně sestříháno a herecké výkony neiritují. U hororu tohoto typu se jedná určitě o velké plus.

Tohle je velice přímočaře servírovaná jednohubka. Vědoma si svých slabin, které se snaží maskovat všelijakými přísadami navíc. V globálu tedy trochu splácanina, přesto funguje docela dobře. Já byl tedy s naservírovaným chodem spokojený.

Foto: © Universal Pictures