Megalomanské tržby některých filmů se řeší tak nějak pořád. Jenomže i výdělky takových hitů jako je Star Wars (cca 2,1 mld dolarů – Síla se probouzí), nebo třeba Avatar (cca 2,8 mld dolarů) blednou v porovnání s výsledky herního průmyslu. Konkrétně tržby videhoerního hitu GTA V posadí na zadek asi každého.

Pecka od Rockstar Games nedávno dosáhla na milník 90 miliónů prodaných kopií. Tím překročila tržby neuvěřitelných 6 miliard dolarů. Pro ještě větší představu, jak je tato částka obrovská, doplním, že to je 124 mld Kč. Jedná se o absolutně nejvyšší utrženou částku napříč celým zábavním průmyslem. Navíc hra vznikla s rozpočtem 265 miliónů dolarů, takže i po odečtení procent prodejcům se majitelé či akcionáři studia pomějí více než slušně.

GTA V

GTA V navždy, nebo aspoň do roku 2022

GTA V se objevilo na trhu již roku 2013, náhrada v podobě šestého dílu je zatím stále v nedohlednu. Jisté indicie naznačují, že se ho hráči dočkají nejdříve v roce 2022. Jinými slovy „pětka“ bude mít ještě dost času vydělat další kačky. Stihne 7 miliard?

Foto: Rockstar Games