Kdo hrál Witchera, ten ví, o co jde. Každý sedlák i každý potulný rytíř si se zabijákem příšer rád zakarbaní. I kdyby ho třeba žrali nekkeři, vlkodlaci, nebo tak něco. A pro ty, kteří zůstali hrou nepolíbení nebo zkrátka nevěnovali novému releasu witcherovské karetní hry dostatečnou pozornost, je tu info k novému updatu, který upnul level hry zase o trochu výš.

Gwent se v Polsku, v CD Projekt Red, rozhodli stvořit potom, co zaznamenali masivní úspěch tohohle fenoménu v samotné herní sérii Witchera. Proč by ne? Je to vlastně dobře vymyšlená minihra, která má vlastní questy a často i dost pěkné zápletky.

Nemluvě o napětí, když máte poslední kartu, která je v zásadě úplně na –peep- a vy jen čekáte, co váš protivník vysolí ze svého podstatně naditějšího decku.

Je Gwent originální? Někdo by řekl, že ne. Takových her je tu už dost a dost. Hearthstone, pod lavicí pár let zpátky hraný Magic a spoustu dalších. Proč ale stojí za to podpořit další vývoj Gwentu a (zdarma) se zaregistrovat do free bety?

Je to jednoduché. Je to fun. Naučit se přednosti a slabiny jednotlivých decků, které máte k dispozici, netrvá dlouho a potom už je to jen na vaší chytrosti, zkušenosti a fejkování před protivníkem. Vizuál hry je krásný a protože nemá dlouhé prodlevy a až na případné glitche šlape svižně, nebudete se u ní nudit.

Otázkou zůstává, jak moc divné je, když Geralt ve Witcherovi hraje svojí vlastní kartou nebo – ještě lépe – když ji na něj použije jeho protivník.

Jakože, když jste začátečník a máte tam tak akorát „zas-anou pěchotu“ (skutečný název karty) a někdo proti vám nasadí kavalérii nebo nějaké namakané čarodějky, moc to nepotěší. Zvlášť, když vás dorazí karta s vaším vlastním portrétem.

Nové featury

Co se nových features týče, je nasnadě, že hra nemohla zůstat ve stejné podobě, v jaké byla původně. Je potřeba ji inovovat a doplnit, aby mohla šlapat na paty svým konkurentům a Gwentu se to celkem daří. Zatím do hry zapojili mechaniku, kdy můžete vysázet do různých polí karty, které šly jen do své vlastní skupiny a tvořit tak jakási comba. Tahle Agile feautura byla zveřejněná na „Mahakam Ale“ festivalu, který (shodou náhod) probíhá pro fanoušky a sběratele Gwentu ve stejné době, jako pro nás, obyčejné pozemšťany, Oktoberfest.

Image Credit: © CD Projekt Red