Rok 2017 přinesl spousty skvělých herních titulů. Konec tohoto roku se však nenávratně blíží. Je tak ideální čas k představení toho, na co se můžeme těšit a u čeho v roce 2018 strávíme nejvíce času. Jaké jsou tedy nejočekávanější hry pro PlayStation 4 v příštím roce?

Do nejužšího výběru jsme zařadili pět her. Očekávaných novinek je však více. Proto alespoň jmenovitě přidáváme další hry, které vyjdou v roce 2018. Pokud jste vášnivý hráč, tak i hry Anthem, Red Dead Redemption 2, Shadow of the Colossus, Monster Hunter: World nebo Ghost of Tsushima by vám utéct neměly. Nyní už pojďme k našemu hvězdnému výběru.

Kingdom Come: Deliverance

První hra nás zavede do rozvrácených Čech v době středověku. Jednat se bude o klasické RPG hrané z pohledu jednoho člověka. Těšit se můžete na množství úkolů, které bude potřeba provést ke splnění cíle – porazit maďarskou armádu a pomstít své rodiče. Jelikož půjde o rytířskou hru, tak o vysilující souboje, jízdu na koních, sbírání předmětů a velké bitvy nebude nouze. Hra vás provede světem našich praotců, jelikož budete zařazeni do krajiny, která vychází z reálné předlohy. Kdo miluje historii, přijde si na své. Dalším plusem se jeví vlastní určování hry, kdy si sami zvolíte celkový průběh a konec hry. Pokud se vývojářům vše povede, tato hra si vás učaruje speciálním nádechem a atmosférou. Hra Kingdom Come: Deliverance vyjde 13. února 2018.

Far Cry 5

Pokud jste fanouškem Far Cry, těšte se. A to nejen proto, že vychází nový titul, ale i z důvodu změny herního místa. Z Kyratu se přesunete do městečka Hope County v Montaně. Nové místo, nové zážitky a dobrodružství. Vašim úkolem bude sjednocení místních obyvatel a boj proti skupince nábožensky oddaných fanatiků. Tato skupinka sdružující se pod jménem Project at Eden’s Gate se jen tak nevzdá. Dokážete vybojovat pro místní lid svobodu?

God of War

Hra God of War vycházející v roce 2018 bude dalším mnoha fanoušky očekávaným dílem od zkušeného vývojářského studia Santa Monica. Na co můžete těšit? Především na norskou mytologii, která se v God of War objeví zcela poprvé. Předchozí hry byly zasazeny do mytologie řecké a tak můžete očekávat nové kulisy. Z herního místa se přesuneme k postávám. I tam nastane malá změna nebo-li spíše přírůstek. Hlavní hrdina Kratos se stane učitelem svého vlastního syna se jménem Atreus. Hra tak dostane silný příběh, kvůli kterému však nepřijdete o desítky soubojů, které tuto hru dělají výjimečnou.

A Way Out

Představte si situaci, že jste ve vězení a chcete se dostat na svobodu pomocí rafinovaného úniku. Třeba jako Andy Dufrense z legendárního filmu Vykoupení z věznice Shawshank. V takovém případě ani nemusíte riskovat pobyt za mřížemi, ale můžete si počkat a následně zahrát hru A Way Out. Nebudete však na to sám. Hra si zakládá na důmyslné spolupráci dvou vězňů. Tedy vás a vašeho kamaráda, který si při hraní ideálně sedne vedle vás. Jak to celé bude vypadat? Obrazovka se rozdělí na dvě části, každý tak bude ovládat svou polovinu a příběh. Nebude to však jen o kooperaci, v mnoha případech na vše budete sami. Máte na to?

Spider-Man

Pod tímto názvem si jistě většina z vás vybaví populární film, ve kterém hlavní roli ztvárnil Tobey Maguire. Tato hra však bude mít s filmem jen pramálo společné. Děj a příběh hry totiž není vázán k filmu, ale ani ke komiksům. Má svůj vlastní příběh. Zda je to dobře či ne, necháme na vás. O množství zábavných chvilek u PS4 ani přes tento fakt rozhodně nepřijdete. Užívat si budete moct houpání na pavučinách, velkolepé souboje, nová úchvatná místa a akrobatické pohyby, které vás dostanou do varu. V roce 2018 se tak i vy můžete stát Spider-Manem.

Jedná se o nadějné hry. Dokáží se však dostat mezi nejlepší hry pro PlayStation 4 ? Brzy se dozvíme.