Nedávno Horizon dostal vedle nejlepší originální hry roku 2016 ještě ocenění na Jerry Goldsmith Awards za nejlepší originální score. Protože už všichni víme, jak je ta hra dobrá, vývojáři se nás rozhodli potěšit ještě jednou dobrou zprávou. Horizon bude mít nové DLC.

Jeroen Roding, community manažer studia Guerilla, oznámil release datum nového rozšíření pro Horizon: Zero Dawn. Už v listopadu 2017 se s hrdinkou Aloy dočkáme úplně nového světa. Podle jeho slov je plný nových záhad a druhů mecha příšer na zabíjení i ovládnutí.

Pod názven Horizon: Zero Dawn Frozen Wilds se podíváme do severních teritorií pokrytých věčným ledem a sněhem a budeme moci objevovat nové a nové featury, které pro nás v Guerille připravili.

Co odhalil trailer

Trailer nás zavedl do ledové oblasti daleko na severu země a za hranicemi všeho, co jsme zatím s Aloy v Horizon objevili. Ve svém hledání odpovědí ve světě, který už na vše, co kdy byl, zapomněl, se Aloy vydává k daleké hoře, která nevypadá ani trochu přívětivě.

Tam čeká monstrum ze všech největší. Na Aloy pak bude, jestli jí odpovědi v hoře ukryté budou stát za nebezpečí, které kvůli nim musí podstoupit. Ale protože my už jsme hlavní hru hráli, víme, že tuhle hrdinku něco jen tak nezastaví.

Návrat do budoucnosti

I základní hra je svojí rozlohou a featurami pořádný macek. Můžeme jen hádat, jestli i DLC bude takové. Tak či onak, už po shlédnutí traileru je jasné, že nás Horizon znovu potrápí a donutí strategizovat každý, i ten nejmenší, krok, abychom v drsné post-apo divočině přežili.

No řekněte. Která jiná hra, vydaná v posledních pár letech, se tak rychle zapsala do historie? (Ano, nového Dishonored se taky dočkáme. Brzy.)

Takže (když už ta Zima přichází) co takhle trochu promrznout v H:ZD DLC Frozen Wilds. Možná nás i tentokrát něco nezabije v prvních pěti minutách hry. Možná.

Foto: © Guerilla Games