I když se v CD Projekt Red věnují naplno svému novému projektu, Cyberpunku, je jasné, že by jim nikdo neodpustil, kdyby si nevzpomněli na svého největšího hrdinu. Zvlášť, když je to už deset let od doby, kdy jsme ho mohli vidět (a hrát za něj) poprvé.

K příležitosti výročí potom v CDPR pustili i tohle. Jestli i ta slzička ukápne… no. Nikdo není z kamene.

Geralt se naposledy objevil ve velkých DLC pro Zaklínače III Divoký hon, a to v dodatku O víně a krvi, a v jeho kratším sourozenci, Srdcích z kamene. Asi nikoho nepřekvapuje, že epická příběhová hra se zajímavými postavami a úžasným prostředím vyhrála Hru roku 2015 a je celosvětově uznávaná jako jedno z nejlepších RPG vůbec.

Hra vychází z knižní předlohy Andrzeje Sapkowského, ale říct, že je psaná podle něj, rozhodně nejde. Základ děje se sice často kryje, ale aby hra fungovala, musí se jí dát nový, trojrozměrný zástup postav, se kterými může hráč interagovat a skrz ně potom i poznávat svět kolem. Tým writerů, který za Witchera zodpovídá, dal všem postavám nový, lidský rozměr a to ze hry dělá silný příběh, na který ani po letech od dohrání nezapomenete.

Triss, Ciri, Regis, Vesemir, Yennefer a hlavně Geralt z Rivie, ti všichni fungují jako mistrovské uvrtávky do děje. A hráč se rád nechá vtáhnout.

Proč taky ne

Vedle postav jsou ve hře propracovaná monstra, která můžete lovit (nebo ony uloví vás) a ne vždycky mají nadpřirozený původ. Právě to, že hra často nerozlišuje mezi monstry lidskými a těmi nadpřirozenými, ji dělá zajímavou. A pravda, Geralt je mutant. Je těžké někoho odsuzovat, když vás ti, kdo vás platí, mají za stejnou zrůdu, jako jsou ty, které máte potom lovit.

V CD Projekt Red se už k Witcherovi nevrátí. Rádi by podle svých vlastních slov prozkoumali jeho svět, ale Geralt už má svou éru za sebou. Můžeme se tedy těšit na jejich nové projekty i na jejich spolupráci s Netflixem. Witcher totiž opouští herní médium a pod záštitou samotného autora Sapkowského míří do seriálové podoby.

Image Credit: © CD Projekt Red