Solo

Lucasfilm po zlatých časech s Epizodami VII a VIII a odbočkou k Rogue One katastrofálně narazil se Solem. Film vydělá sotva 400 miliónů dolarů, což je tak nuzný výsledek, že překvapil i ty největší pesimisty.  Zde jen zopakuji, že si myslím, že Solo je dobrý film. Nicméně finanční průser nutí šéfy studia změnit strategii.

=>Solo katastrofálně propadl, nezachrání ho ani Čína<=
=>Recenze – Solo: A Star Wars story<=

Kdo by čekal, že Lucasfilm odvolá z vedení Kathleen Kennedy, se plete.  Čím dál víc diskutovaná šéfka studia se své židle drží zuby nehty, a tak vedení raději začalo spekulovat, zdali publikum o spin-offy vůbec stojí. Neúspěch Sola tak zapříčinil zastavení příprav všech. Přičemž preprodukce filmu o Obi-Wan Kenobim, který by podle mě uvítali všichni fandové, byla docela daleko. Snímek o Bobba Fettovi byl teprve ve fázi námluv tvůrců, ale ty již nejsou aktuální.

Solo

=>Obi-Wan Kenobi: McGregor vyvolává i krotí vášně ohledně chystaného filmu<=

Lucasfilm se údajně do budoucna má soustředit pouze na výrobu jednoho filmu. Takže do popředí zájmu vystoupala Epizoda IX, jejíž (ne)úspěch tak může ovlivnit budoucnost všech Star Wars filmů. Po jejím dokončení, pokud studio ze strategie neuhne, dojde pravděpodobně k realizaci prvního filmu z nově chystaných trilogií. Hrát roli v tom, která spatří světlo světa dřív, může to, čí přípravy budou v dané době dál.

=>Čeká nás nová trilogie Star Wars, bez Skywalkerů<=
=>Další Star Wars filmy na obzoru, tentokrát od tvůrců Game of Thrones<=

Jisté bohužel je, že film o Obi-Wanovi, o kterém sní fanoušci hrozně dlouho, jen tak nevznikne.

UPDATE:

Ve světě médií a internetu se zprávy mění rychle. Dle vyjádření Lucasfilmu v pořadu ABC News byly některé skutečnosti mylně vyloženy a ve hře jsou všechny filmy, o kterých se doposud mluvilo. Včetně toho o Obi-Wanovi. Stopnula se pouze produkce filmu odehrávajícím se v přístavu Mos Eisley, o kterém se nic nevědělo. Mohl to být film o Lando Calrissianovi (Childish Gambino)?

Via Czech Star Wars Universe

Foto: © Lucasfilm