Internet se zmocnil ještě nevysílané epizody Hry o Trůny. První sdílení se objevilo včera odpoledne na Redditu. Mezitím video visí v desítkách kopií na různých torrentových serverech. Může za to útok hackerů z pondělka? Zdá se, že ne. HBO má za sebou hodně špatný týden. Dva různé úniky během čtyř dnů. A dá se předpokládat, že budou následovat další.

Stopy vedou do Indie

Pondělní hack byl výsledek organizovaného nabourání přímo do centrály televize. Uniklá epizoda má ale mizernou kvalitu. Nevypadá to na interní video. Navíc je na nahrávce vidět logo Star India. To je jeden z distribučních partnerů HBO. Partneři dostávají často videa předem, aby je mohli vysílat bez zpoždění. Jejich video se ale dostalo ven a pár lidí v Indii teď nejspíš čeká vyhazov.

Čekají nás další úniky?

Pondělní hack byl zajímavější. Nešlo o jednoduché sdílení videa, ale o propracovaný útok. Hackeři tvrdí, že se dostali k 1,5 terabytům (!) dat. Na internet se dostaly úryvky ze scénáře čtvrté epizody Hry o Trůny a několik epizod jiných seriálů HBO. Venku je nový díl Hráčů a Pokoje 104. Ukradených materiálů bylo ale mnohem víc a hackeři naznačovali, že časem vypustí i další úlovky. Nové ukázky anebo celé epizody se tak můžou objevit kdykoliv. Zdá se, že vysílání nových dílů Hry o Trůny bude skoro stejně dramatické, jako osudy hrdinů z Westerosu.