Apple v uplynulých dnech své fanoušky napínal jak staré stradivárky. Bezdrátová sluchátka Apple AirPods měla být dostupná na konci tohoto měsíce. Dny ale ubíhaly a oficiální datum prodeje nikde. Většina z nás tedy spoléhala na to, že bude datum oznámeno na čtvrteční konferenci, kde budou představeny i nové modely MacBook Pro a nový MacBook. Ve středu však poskytl Apple prohlášení serveru TechCrunch, ve kterém informoval o oddálení zahájení prodeje.

fli

Oficiální důvod oddálení prodeje uveden nebyl. Pravděpodobně se však jedná o technické problémy, se kterými se Apple, v případě novinky jako jsou Apple Airpods, musí ještě vypořádat.

„Reakce na Airpods byla neuvěřitelná. Domníváme se však, že produkt ještě není připraven a potřebujeme více času, než budou Apple AirPods hotové pro naše zákazníky,“ komentoval mluvčí Apple pro TechCrunch.

flickServer the Verge upozornil, že ačkoliv oddálení prodeje Apple produktů je poměrně vzácné, v nedávné době se to Applu stalo hned několikrát.

Bezdrátová Apple AirPods se budou zapínat automaticky uživatelům v uších díky infračerveným senzorům. Dobíjet by se měly v přenosném pouzdře a při plném nabytí by měly vydržet až pět hodin. Sluchátka budou stát 159 amerických dolarů (zhruba 3 500 českých korun).

zdroj: theVerge, TechCrunch

foto:Flickr/@MaurizioPesce