Do kina přifrčí zase víc jak 20 filmů, ale abych parafrázoval jinou klasiku, jeden film vládne všem. Star Wars: Poslední z Jediů jsou již nyní neoddiskutovatelným králem filmového prosince. Přesto se najdou i další kousky, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Kdo se pokusí sekundovat Hvězdným válkám?

Matky na tahu o Vánocích – Premiéra 7. prosince

Matky pařmenky v čele s Milou Kunis se vrací. Hned první prosincový týden v kinech vybalí vánoční náladu naplno. Na zteč vyrazí třeba matky, které mají již dost úklidů, nekonečného nakupování dárků a pečení cukroví. Chtějí zase pro jednou pořádně zakalit. Pokračování překvapivého hitu Matky na tahu asi nebude bůhvíco, ale jako relax v kině by fungovat mohlo.

Česko bude ve vánočním útoku reprezentovat film Přání k mání. Podle všeho jde o docela povedenou podívanou.

Star Wars: Poslední z Jediů – Premiéra 14. prosince

Pravověrní fandové již mají dávno lístky na předpremiéru, už dávno se řeší teorie jako, čí je Rey dcera, a obchody jsou pod nadvládou merchandisignu Star Wars již dávno. Otázkou není tedy, jestli Poslední z Jediů uspěje, ale pouze jak moc. Další slova jsou tu zbytečná.

Jumanji – Vítejete v džungli! – Premiéra 21. prosince

Trochu pozornosti před Vánoci se pokusí Star Wars ukrást Dwayne „The Rock“ Johnson. Ten je hlavní hvězdou pokračování klasiky Jumanji. Nejdříve se zdálo, že se původní film bude remakovat, ale nakonec dorazí něco jako pokračování. Čtveřici spolužáků do světa Jumanji vtáhne videoherní konzole a můžeme se těšit na komediální dobrodrůžo, které nevypadá vůbec špatně.

Položku povinná zimní komedie z českých hor tentokrát zastupuje Špindl. Na dámskou jízdu vyrážejí tři sestry, v jejichž čele nestojí Lou Fanánek, ale Anna Polívková. Nahánění potenciálních ženichů zaručeno.

Největší showman – Premiéra 28. prosince

Velice výživně se jeví poslední prosincový kino týden. Do titulku jsem nakonec vybral velkolepou muzikálovou estrádu s Hugh Jackmanem. Největšího showmana určitě nepřehlédněte. Půjde o výpravnou událost ve stylu Moulin Rouge, která se jeví jako sázka na jistotu. Děvčata jistě potěší i přítomnost Zaca Efrona.

Přesto je můj černý kůň jiný kousek. Sportovní drama ze Švédska Borg/McEnroe přinese ztvárnění jednoho z nejslavnějších tenisových utkání světa. Pokud vám to nezní zajímavě, vzpomeňte si na film Rivalové o zápolení dvou jezdců formule 1. Věřím, že tento film dopadne podobně. Třešničkou je herecká účast Shia LaBeoufa, který už se na velkém plátně tolik neobjevuje.

A aby toho nebylo málo, na výběr také budete mít film Ztracen v džungli. Survival drama, kdy se skupinka přátel nechá přemluvit k výpravě do bolivijské džungle, ve které se ztratí, vzniklo na základě skutečných událostí a v hlavní roli se představí Daniel „Harry Potter“ Radcliffe.

Tak přeji veselé filmové Vánoce a doufám, že nás především při sledování nových Star Wars bude provázet síla.

Titulní foto: © Disney Pictures / Lucasfilm