Mnoho mužů při výběru dárků pro své patnerky tápe. Nevědí, čím by mohli své drahé polovičce udělat radost. Přitom to zase není až tolik složité…

Jistě, vybrat pěkný dárek, ze kterého bude mít vaše partnerka opravdu radost, není tak úplně jednoduché. Není to ale ani až tak složité. Pro začátek si zmiňme pár kritérií, podle nichž si volbu dárku výrazně ulehčíte.

Prvním bodem by tak mohlo být třeba naslouchání. Pokud se totiž zaměříte na to, co vaše partnerka opravdu říká, zjistíte, že poměrně často mluví o tom, po čem touží. A pak si stačí její přání už jen třeba zapsat do mobilního telefonu – a po čase jako když najdete.

Mimořádně vhodné je se při výběru dárků vyhnout praktickým věcem. Pokud se utápíte v představách, že vaše partnerka bude jásat nad novým tyčovým mixérem, zkuste si představit své nadšení nad novou sekačkou nebo vrtačkou. Zkrátka a dobře se zaměřte na předměty, které mohou být i trochu nepraktické, nákup vybavení do domácnosti nechte na jinou příležitost.

dárek d

Obdarovávat s rozmyslem

Největší radost udělá obdarovanému dárek od srdce a přímo pro něj. Nebojte se tak být osobní a zkuste vymyslet dárek, který opravdu využije jen obdarovaná osoba. Společenská hra nebo rodinný zážitek je sice pěkná věc, ale co přesně bude mít obdarovaný před ostatními navíc?

Dárky kupované na poslední chvíli jsou zpravidla rozeznatelné. Proto si zkuste dát s dárečkem záležet a přemýšlejte nad ním dříve nežli v den D nebo den předem. Navíc je docela dobře možné, že za delší dobu přemýšlení a pozorování partnerky přijdete na ten pravý dar, který ji opravdu potěší.

dárek b

Zkuste do svého dárku zapracovat příběh nebo zážitek. Neznamená to, že máte své drahé polovičce okamžitě letět koupit tandemový seskok padákem, ale že můžete vhodně zvoleným dárečkem poukázat na krásný společný zážitek. Ideálním prostředkem jsou různé přívěsky na šperky nebo malé předměty, které se váží ke společné vzpomínce.

Šperk není špatnou volbou nikdy

Volbou šperku většinou nic nezkazíte. Jen málokterá žena totiž líbivou ozdobou pohrdne. I v případě šperků je ale maximálně vhodné se zamyslet a nakupovat „na míru“. Zkuste si třeba vzpomenout, jaké typy šperků vaše partnerka nosí, zdali dává přednost spíše útlým a nenápadným řetízkům nebo si libuje ve výrazných kouscích. I podle toho můžete svůj výběr vylepšit.

Dárek c

Milým dárkem jsou přívěskové náramky, které vám navíc vystarají i na několik let dopředu. Při každé další příležitosti totiž můžete svou polovičku obdarovat dalším přívěskem, který se k něčemu symbolicky váže. Vaše patrnerka tak bude mít vás i vaše společné zážitky i vzpomínky neustále na očích.

Květiny jsou základ!

Saháte v květinářství po jedné růži nebo po gerbeře s asparaggem? Zkuste to jinak. Za velmi rozumnou cenu se dnes dá pořídit i krásný pugét, který obdarované udělá více radosti než zmiňovaná gerbera. Zkrátka a dobře, i květiny se počítají.

dárek e

Velmi opatrní buďte s darováním zážitkových poukazů a před tím, než si je skutečně vyberete, pečlivě zvažte, zda je to opravdu dárek pro vaši partnerku nebo si jeho prostřednictvím snažíte své tužby splnit sám. Není totiž nic horšího, nežli sobecky vybraný nebo narychlo kupovaný dárek.

Foto: Pixabay