Venku jsou vedra na padnutí, dusno vás příšerně moří a nablízku nemáte žádný koupák? Co s tím? Klimatizace v kinech valí naplno, limča se podává vychlazená, takže není co řešit. Teď už stačí jen vybrat klasickou prázdninovou pohodovku a pořádně si jí užít. Splní podobná kritéria Mike i Dave shánějí holku?

Rozhodně ano, protože tahle blbina, která je mimochodem natočená prý podle skutečných událostí, větší ambice nemá a jede přesně podle očekávaného mustru pro nenáročnou letní podívanou.

Jsou v ní obsazení mladí atraktivní herci – Zac Efron, Adam Devine, Anna Kendrick, Aubrey Plaza – kteří blbnou a blázní na slunné Havaji, kde se má odehrát pohádková svatba, které se všichni účastní a vše se zvrtne. Ale na konci se za velkého morálního prozření všech hlavních, trochu šiblých aktérů, také vše vyřeší.

about-bg.jpg-8254749504

Film má na začátku docela slušný náběh a zdá se, že by se mohl vyhrabat i z průměrných vod. Vše odsýpá, vtipy padají na úrodnou půdu, hlavní hrdiny i hrdinky si oblíbíte a příběh slibuje mnohé. Bohužel s přibývající stopáží vzniká dost hluchých míst, kdy nepřijde žádný lepší fór, ani se nic zvláštního neděje, takže okovy průměrnosti nesetřese. Jako byste přesedli postupně z horské dráhy na dětský vláček.

Ale pořád to je prostě pohoda

Ve finále to filmu ale vůbec neubližuje, protože si skutečně na nic nehraje. Jasně z něj čiší touha pobavit člověka, který chce vypnout, u filmu si odpočinout a sem tam se uchechtnout. Naopak by bylo dost zvláštní, když by se tvůrci snažili s vážnou tváří podat situaci, kdy budoucí nevěsta vyvrcholí před svým bratrem při erotické masáži. Zní to dost ujetě a šíleně, ale zrovna celá tahle situace byla vlastně dost vtipná. A navíc vám, co váháte, jestli jít či nejít, dost napoví, co od Mika s Davem čekat.

13301515_1735533073351171_8890537872373931580_o

Co ale působilo až rušivě a chvílemi mi dost vadilo, byla sázka na ukřičený a občas hodně infantilní herecký projev představitelů, který jim, předpokládám, naordinoval režisér Jake Szymanski. V této disciplíně nejvíc „exceloval“ Adam Devine. Občas to sice podpořilo vtipnost situace, sem tam se to dalo zkousnout, ale někdy už to dost zbytečně otravovalo. Myslím si, že se dalo bez těchto vyhrocených projevů alespoň někde obejít. Já bych to bez toho tedy zvládl.

Suma sumárum ale mohu říci, že se mi film vcelku líbil. To, že si na něj za měsíc, nejpozději za dva, nevzpomenu, je věc jiná. Přesto v danou chvíli, kdy se člověk chce schovat před vedrem a zrelaxovat se, poslouží dobře. Krotká minutáž kolem hodinky a půl s docela slušnou náloží jakžtakž povedených vtipů je ideální kombinací pro to si zajít odpočinout do přítmí kinosálu. Ledaže nemáte poblíž nějaký příjemný aquapark nebo rybník. To se asi radši zajděte vykoupat a vyvalit k vodě.

Foto: Oficiální stránky filmu, Facebook