Na světlo světa vyplavaly první novinky o chystané třetí sérii snad všemi milovaného seriálu Stranger Things. V pravdě není jich mnoho. Ale poté, co tvůrci s druhou řadou ukázali, že první nebyla jenom náhodná výjimka, věřím, že se na další pokračování a novinky kolem něj těšíme všichni.

Hned ta první nás ale asi úplně nepotěší. Dnes je víceméně jisté, že v další řadě dojde na zkrácení a dostaneme tak o jednu epizodu méně než posledně. Osm epizod prý ale odpovídá kvalitě a délce scénáře, takže je jasné, že tvůrci nechtějí seriál uměle rozmělňovat. Já osobně heslu kvalita před kvantitou věřím, takže naopak za tohle palec nahoru.

Posledně bylo devět moc, příště může být málo

Navíc si vzpomeňme, že druhá sérka oplývající devíti díly, v jednom případě schytala upřímný hate. Díl, ve kterém se Eleven vydala hledat sestru, spoustě lidí nesedl a raději by ho z této řady vymazali. Takže osm dílů bude minimálně podle některých tak akorát.

Jasno už je také v tom, že brzy se začne natáčet. Oficiální informace hovoří o tom, že kamery se rozjedou již v dubnu. Tak akorát abychom se příští rok dočkali premiéry, zatím bez bližšího upřesnění. Již dříve tvůrci ohlásili, že by si Stranger Things přáli po čtvrté sezóně ukončit. V době, kdy se spousta seriálu v honbě za další sledovaností utopí ve zbytečně natahovaném vyprávění, je toto slovo, které doufám pánové dodrží. A to i navzdory, že Stranger Things mám velmi rád.

P. S.: A líbil se mi i díl s Eleven a její sestrou a divnými punkáči 😛

Foto: © Netflix