Jared Leto v Suicide squad, zdroj: Warner Bros.

DC se svými filmy tápe, což je nezpochybnitelný fakt. Aniž by zvládali kočírovat sérii kolem Justice League, pouští se do spousty dalších plánů. Během srpna spustí vlastní streamovací službu a nyní byl oficiálně oznámen i film Joker, který se vůbec nebude týkat dosavadních filmů.

To v první řadě znamená, že ho nebude hrát Jared Leto, který v Sebevražedném oddíle nepřesvědčil. I když dost možná ne vlastní vinou, ale kvůli produkčním problémům, kvůli kterým ho pak cpali do filmu trochu na sílu…

Jared Leto v Suicide squad, zdroj: Warner Bros.

Každopádně nyní vyšla najevo informace, že v září začne v New Yorku natáčení snímku Joker, který by měl pojednávat o tom, jak se z pouličního kriminálníčka stal šílený a nekompromisní král podsvětí. Hlavní role se zhostí Joaquin Phoenix, který se jeví jako zajímavá volba, protože je znám tím, že se v podobných maniakálních/charakterních rolích vyžívá.

Joker a pařba s podsvětím

Co mě trochu ale děsí je výběr režiséra. Za kamerou stane Todd Phillips, který se proslavil „pařbovou“ trilogií. Ta je sice fajn, ale jako kvalifikace na komiksovou gangsterku mi to nepřijde úplně dostatečné. Ale v tomto případě se budu rád plést, protože upřímně na tuto záležitost se už teď těším.

Nepůjde o žádnou velkolepou záležitost, protože na natáčení producenti vyhradili 55 miliónů dolarů. Má jít spíš o temné kriminální drama, které bude sondou do duše člověka, který se vykašlal na vše a sklouzl na scestí, ze kterého není návratu. Zatím není jasné, kdy se Jokera dočkáme, ale podle začátku natáčení by to mohl být přelom roku 2019/2020. Snad tohle v DC nezmrví…

A jinak myslíte, že Phoenix bude schopný navázat na bravurní výkon Jacka Nicholsona a ještě geniálnější výstup Heatha Ledgera? A věděli jste, že v animovaných filmech Jokerovi svůj hlas propůjčuje Mark Hamill?