Gastronomie jde, zdá se, stále dopředu. A nekombinovatelné se stává skutečností. Jak jinak bychom mohli vyzkoušet sushi donuty?

Sushi je poměrně rozšířeným pokrmem, který se už několik let těší velké oblibě nejen u Evropanů. V běžné sushi restauraci bývají návštěvníci už tak zaskočeni velkým počtem nejrůznějších druhů sushi, maki sushi počínaje a nigiri sushi nebo futomaki a kappamaki konče. A nyní přichází žhavá novinka: sushi donuty! O co tedy jde?

S ideou sushi donutů přišla Sam Melbourne, která už po nějaký čas sdílela na Instagramu své kulinářské experimenty. A podle všeho ten poslední, sushi donuty, má potenciál stát se horkou novinkou letošního roku. Už nyní se totiž internet plní nejrůznějšími návody a postupy, kterak si moderní sushi donuty zhotovit i doma.

Není to zase až tak složité. Sam totiž naskládala do donutové formičky vymazané kokosovým mlékem sushi rýži a na ni pokladla černá sezamová semínka, wassabi pastu, avokádo, kešu a zázvor. Každý si tak může na svůj sushi donut dát to, co mu nejlépe chutná.

Pokud pořád váháte, co byste si na svůj sushi donut naskládali, můžete se inspirovat lákavou a lahodnou fotogalerií. Přejeme dobrou chuť!

sushi-donut-sobeautifullyraw-15 sushi-donut-sobeautifullyraw-14 sushi-donut-sobeautifullyraw-13 sushi-donut-sobeautifullyraw-12 sushi-donut-sobeautifullyraw-11

Zdroj: BoredPanda