Svět Star Wars se dočkal dvou animovaných seriálů, Rebels se před pár dny rozloučili posledním dílem a aby nebyl kolem Hvězdných válek dlouho klid, konečně se dozvídáme novinku o chystaném hraném seriálu.

O tom se spekulovalo vždy. Přál si ho už George Lucas, ale prostředky, aby si udržel očekávanou a požadovanou kvalitu, by v té době asi televizní rozpočet neutáhl. Nicméně doba pádí kupředu, a jak dokazují seriály à la Game of Thrones, velkolepé produkce již nejsou doménou hollywoodských bijáků. Takže hranému Star Wars seriálu nestojí nic v cestě.

Star Wars = Disney to myslí ze streamingem vážně

U „Myšáka“ jsou skuteční obchodníci, takže si spočítali, že s jejich rozsáhlou videotékou – filmy od Marvelu, Pixaru, klasické animáky, vlastní seriály atd. – se jim vyplatí vytvořit vlastní streamovací platformu. A hraný seriál Star Wars je důkazem, že nenechají nic náhodě.

I proto se angažmá dočkal komik, režisér a zkušený hollywoodský harcovník Jon Favreau. Ten natočil první dva Iron many nebo třeba hranou verzi Knihy džunglí. Mimo jiné také ztvárňuje Happyho Hogana, Starkova vtipného bodyguarda. Byla mu svěřena role výkonného producenta, tvůrce námětu a scénáristy. Počítá se s tím, že některé díly může i režírovat.

Nic bližšího, ani k tématu či obsazení, zatím známo není, ale novinky se dají brzy očekávat. Nicméně angažmá Favreau působí pozitivně. Je to zkušený profesionál s duší fanboye a s dobrými vztahy s Disneym. A to je docela dobrá výchozí pozice.

Foto: © Disney