Nedávno jsme vás informovali o tom, že se rozhořel boj o práva na legendárního Pána Prstenů. Přetahovaná se údajně konala mezi giganty Amazonem a Netflixem. Dnes už máme v celé situaci jasněji.

Seriálová práva pro sebe nakonec urval Amazon, který tak potvrzuje, že to s původní tvorbou pro svou streamovací platformu Prime myslí smrtelně vážně. Na dřevo za práva vysázel tedy něco mezi 200 – 250 milióny dolarů, na jednu sérii údajně vyčlení dalších 150. Tím se seriál stane nejdražším televizním počinem všech dob.

Mimochodem, kdo by hádal, že dosavadní nejdražší seriálovou záležitostí (myšleno jedna série) je Game of Thrones, ten se mýlí. Rekord drží jiný počin od HBO a to válečná minisérie The Pacific, která úhrnem stála 200 miliónů.

O čem seriálový Pán Prstenů vlastně může být?

Jinak Amazon za svou štědrou injekci společnosti Warner Bros. a dědicům J. R. R. Tolkiena získal práva rovnou na několik (blíže nespecifikováno) řad seriálu ze světa Pána Prstenů a na možný spin-off.

A fandové, kteří byli podobně jako já nervózní z toho, že dojde ke zprznění klasické trilogie, mohou být v klidu. Amazon na to půjde chytřeji. Možná i právě kvůli tomu, aby proti sobě nepopudil silnou fanouškovskou základnu. Proto chce seriál věnovat událostem, které putování Společenstva prstenu předcházely.

To otevírá prostor pro spekulace. Zatím vás můžeme ujistit, že tématem nebudou ani události z Hobita. Je pravděpodobné, že se nějakým způsobem budou těžit události ze Silmarillionu, alespoň okrajově. Seriál před námi tak může otevřít historii událostí, které k osudnému putování vedly.

Možná přijde i čaroděj?

Ve hvězdách zatím zůstává, zda se objeví postavy, které se už svého ztvárnění dočkaly. Věřím, že mnoho z nás by ocenilo přítomnost mladého Aragorna, Gandalfa nebo něco takového. Přesto si troufnu odhadnout, že seriál vsadí na „neokoukané“ hrdiny, kteří sem tam s někým známým zkříží cestu.

Každopádně nyní už mi při představě, že z Pána Prstenů bude seriál, nevstávají vlasy hrůzou. Tenhle plán zní přijatelněji a smysluplněji, takže se dokonce začínám opatrně těšit. Nicméně i tak si myslím, že si tím bude chtít Amazon umést cestičku ke klasickému Pánu Prstenů. Takovou dardu totiž přece nemohl vysolit za vedlejší postavy a příběhy? Nebo snad ano? Nechme se překvapit.

Foto: © Warner Bros.