Ani po skončení osmé série o Game of Thrones nepřijdeme. To, že HBO chystá spin-offy oblíbeného seriálu, už je nějakou dobu známo. Nebylo ale jasné, kolika se můžeme dočkat. V tuto chvíli došlo k potvrzení, že se pracuje rovnou na pěti nových sériích.

Již dříve HBO oznámila jména čtyř scénáristů, kteří se pustí do práce na nových příbězích. Jde o zkušené profesionály, mimo jiné třeba o Briana Helgelanda (Oscar za L. A. Přísně tajné) či Jane Goldmanovou (Kingsman: Zlatý kruh). Nyní sám G. R. R. Martin potvrdil, že tato parta nabobtnala o další jméno, i když zatím nemůže prozradit jaké.

Game of Thrones není nikdy dost

Každopádně tím dal ale celému světu najevo, že je ve hře již pátý spin-off. Nicméně stále není jasné, o čem by chystané vedlejšáky mohly být. Nejvlhčejším snem fanoušků je seriál z doby Robertovy rebelie. Jenomže HBO i Martin zatím shodně vyloučili, že by se chystané seriály měly jakkoliv dotýkat současných postav ze seriálu. Což by tuto variantu vyloučilo, nicméně může jít jen o mlžení.

Závěrem jenom připomeneme, že i když je v přípravě pět sérií, vůbec to neznamená, že jich pět vznikne. Televizní svět je krutý a málokterý námět se dostane k pilotnímu dílu a ne každý pilotní díl se přetaví v plnohodnotný seriál. Casey Bloys z HBO již dříve naznačil, že zelenou pro produkci dostane nejspíš jediný seriál.

Zdroj: thepinkmouth.com

Foto: © HBO