Co se týče počasí, léto už máme dávno. Astronomicky už je za dveřmi a z pohledu filmařů podle mě začalo už vyplutím pátých Pirátů z Karibiku. Na jaké další filmové trháky se můžeme přes léto těšit, když budeme mít chuť se zchladit v přítmí kinosálu?

Transfomers: Poslední rytíř (Premiéra: 22. 6.)

Mark Wahlberg a Bumblebee se vrací a spojí síly s Anthony Hopkinsem, aby zjistili, proč se Transformeři pořád vrací na Zemi. Tentokrát nás čeká i výlet do minulosti a překopávání „artušovské legendy“. A i když mám o upadající kvalitě série své mínění, nepochybuji, že Poslední rytíř bude hit.

Já, padouch 3 (Premiéra: 29. 6.)

I Gru se vrací, už potřetí. A kvůli své chybě je vyhozen z Antipadoušské ligy, takže momentálně nemá práci. Navíc jeho Mimoni moc nesouhlasí s Gruovou nově nalezenou nepadoušskou povahou. Aby toho nebylo málo, na scéně se ještě objeví Gruovo dvojče Dru. O zábavu, jak se zdá, bude postaráno.

Spider-Man: Homecoming (Premiéra: 6. 7.)

Nejen komiksoví fandové zbystřete. Spider-Man se vrací domů. Doslova. Studio Marvel si bere zpátky pod svá křídla svého asi nejoblíbenějšího hrdinu, kterého chce po debutu v třetím Kapitánovi zařadit do svého obrovského univerza vlastním filmem. Když jsme u těch křídel, pavoučí muž se střetne s Vulturem, jehož si vystřihnul Michael Keaton. V příběhu nebude chybět oblíbený Tony Stark.

Můj osobní tip – ze všech filmů z tohoto výběru, tohle bude největší trhák.

Válka o planetu opic (Premiéra: 13. 7.)

Tomuto létu skutečně vévodí třetí díly. Válka o planetu opic dál rozvíjí příběh šimpanze Ceasera, který se stal vůdcem inteligentních lidoopů, jenž bojují se zbytky lidí o to, čí druh bude vládnout na Zemi. V čele armády lidí stojí Woody Harrelson.

Dunkerk (Premiéra: 20. 7.)

Dunkerk je film, na který se v létě těším nejvíc. Christopher Nolan mě nikdy nezklamal a od tohoto snímku neočekávám nic menšího, než že se stane nejlepším válečným filmem své generace. Do osudové bity 2. světové války zasáhnou například Tom Hardy, Cillian Murphy nebo Kenneth Branagh.

Temná věž (Premiéra: 3. 8.)

Zfilmování velkolepého knižního díla Stephena Kinga se plánovalo dlouho. Byl to problematický porod, ale podařilo se. Dobro versus zlo, pistolník versus mág, Idris Elba versus Matthew McConaughey. Osudový souboj může začít.

Po strništi bos (Premiéra: 17. 8.)

Zabrousíme i do českých luhů a hájů. Otec a syn Svěrákové připravili adaptaci Zdeňkovy stejnojmenné knížky, která je jakýmsi prequelem k všemi oblíbené Obecné škole. Jestli se těšit, si nejsem jistý, ale že se do kina pohrnou davy, o tom nepochybuji.

Tak jaké hity si nenecháte ujít, a který z vybraných filmů bude největší trhák? Pište do komentářů 😉

Foto: Oficiální stránky filmů