Justice League potvrdila to, co už ukázal Batman v. Superman. Že DC zatím nezvládá vyprodukovat víc než průměrné akční filmy se sotva průměrnými tržbami a může Marvelu úspěch jenom závidět. Přesto byl ohlášen další velký krok.

Ještě během letošního roku DC chystá spustit vlastní streamovací službu! Do už tak slušně nacpaného trhu plného velkých hráčů tak vtrhne i nová služba pojmenovaná povědomě DC Universe!

Chystá se především animovaná tvorba

Na konkurenci zaútočí v nabídkou vlastních hraných i animovaných seriálů z vlastního portfólia. Hlavním tahounem by měl být hraný seriál Swamp Thing, klasika z pera Alana Moora. O seriálovou podobu se postará Mark Verheiden (Battlestar Galactica, Daredevil) a Gary Dauberman (Annabelle). Podílet se na něm bude i hororový specialista James Wan. To už zní slibně.

Jako první si ale na nové platformě odbudou premiéru animovaní Titáni. Následovat bude ještě animák Young Justice: Outsiders, pro který se objednalo rovnou 26 epizod. V plánu je ještě Harley Quinn, také kreslená, práce pokračují už na dřív ohlášeném seriálu Metropolis, který se nakonec také má představit na nové platformě.

Snad se „dýsíčku“ na poli streamingu povede líp než na velkém plátně.

DC Swamp Thing

Foto: © Warner Bros, DC