Máte rádi western? Takový ty tvrdý chlápky s kolty zavěšenými proklatě nízko? Lepé děvy opřené o sloupy před saloonem v horkém kalifornském odpoledni? Pokud ano a westernu tak v herním světě ještě neodzvonilo, budou z vás mít v Rockstaru radost.

Starší bráška Red Dead Redemption I byl jedna z nejúšpěšnějších her westernového žánru (ne že bych jich bylo hodně) a i když se na ní studio a zejména její zaměstnanci, sužovaní šílenými přesčasy, málem vykrváceli, úspěch byl dramatický.

Nejen že RDR přinesla nové prvky, dnes už široce využívané ve většině velkých herních titulů (třeba preskriptované situace, kdy postava stojí v prérii delší čas a hra sama tak dodá akci, aby se hráč nenudil. Je libo přepadený dostavníček?), ale taky zůstala v podvědomí fanoušků jako značka kvality a není proto divu, že její fandom tlačil na vývojaře, aby konečně začali pracovat na pokračování.

A začalo se. Trvalo to dlouho a pak ještě déle až nakonec před pár dny vyšel druhý oficiální trailer a zdá se, že se Red Dead Redeption II stane skutečností.

Mapa Západu

O důvěře fanoušků svědčí i jejich nadšení. Skupina kolem fandy RedDaggera se rozhodla, že se pokusí z indicií a kousků informací z trailerů a releasů společnosti poskládat reálnou mapu světa, kde se Red Dead Redemption odehrává. Co začalo jako pomalu gag se rozjelo a teď je projekt plně v běhu. No posuďte sami.

Na GTA foru fanoušek JeyM ukazuje možné lokace, které se objevily v poslední traileru na leaknuté mapě.

Takže až se budete chtít s hlavním hrdinou Arthurem Morganem prohnat divokým západem, postarat se o zločince z Van der Lindenova gangu a no… užít si divoký západ naplno, víte kam zamířit. Kdo hrál první hru, už asi tuší, že pokud se v Rockstaru trochu chytili za nos a dospěli ke stejným výsledkům s o trošku míň krve pracujících na rukou, bude to zase stát za to.

Image Credit: © Rockstar, © JeyM