I když je Destiny 2 tak trochu jednodušší než její předchůdce, kdo tuhle sérii hraje, ví, že to i tak není žádná sranda.

Protože umírání je málokdy zábava, na Kotaku se rozhodli dát dohromady nejužitečnější tipy, jak se v Destiny 2 levelovat, jak prodávat, kam mířit a no, jak tu hru přežít.

Za nás tu máte aspoň ten nejzákladnější výčet rad, které vás ve hře udrží trochu déle.

Neplýtvejte časem na mise, které jsou mimo vaši ligu

Vážně. Každý chce být borec, ale pokud má mise doporučený power level 240 a vy to smažíte na 190, nemusíte se stydět, když to s vámi vytře podlahu. Vyberte si něco na vaší úrovni a nejen, že budete postupovat rychleji, zároveň vám nepraskne žíla, když to popáté nedáte.

Neprohráváte, protože nejste dobří. Prohráváte proto, že vaše útoky prostě nejsou dost účinné a protivníci to do vás solí s dvojnásobnou silou.

Padlí kamarádi

Revivujte. Vždycky. Furt. Pořád. Pokud hrajete jako tým, je to vaše top priorita. Jasně – jsou okamžiky, kdy tomu tak není, kdy přežít, je váš jediný goal, ale většinou se vyplatí revivovat vaše spolubojovníky, co nejrychleji to jde. Nikdo nemá rád, když se mu na obrazovce objeví „LAST GUARDIAN STANDING“ a pokud padne jeden z vás, pravděpodobně půjdou rychle další.

Bacha na barely

Destiny 2 přišla s novou herní mechanikou. Červené barely, které po dostatečně silné palbě vybuchnou. Super. To jsme nikde jinde neviděli. Ale vážně, pokud vybuchnou a vy jste v dosahu, jde o celkem účinnou sebevraždu. Damage, kterou vám vybuchlý barel uštědří, jen tak nespravíte a je tak trochu škoda vyplýtvat to na vlastní pozadí, když tím stejně dobře můžete sundat i nepřátele.

Miřte do slabin

Když na nepřítele střílíte, vidíte, jak z něj na všechny strany lítají čísla poškození. Pokud jsou žlutá, střílíte do kritického místa. Pokud to chcete rychle skončit a věnovat se dalšímu monstru, žlutá je barva, kterou vážně chcete vidět. Většinou je to hlava, ale občas je to i něco jiného, takže hledejte žlutou a uvidíte, jak rychle bude zdraví enemáče padat.

Jasně, my víme, že už jste zkušení a tvrdí hráči a většinu tohohle už máte naučenou i pozpátku, ale opakování je matka moudrosti a nemusíme si nalhávat, že někdy si fakt hodíme ten granát pod nohy, odstřelíme si cover nebo vyběhneme do země nikoho. Sh-t happens.

Via Kotaku Image Credit: © Activision, © Bungie