Ženy touží po úspěšných mužích, kteří vědí, co od života chtějí. A také podle všeho nechtějí úplně hodné kluky. Jak najít rovnováhu a zalíbit se ženám?

Muž by podle ženských představ neměl být úplně „hodný kluk“, který je předvídatelný. Na druhou stranu by muž měl být úspěšný, sexy, zajímavý a měl by ji neustále něčím překvapovat. Čím to ale je, že při takto stanovených kritériích končí ženy v náručích nezodpovědných a nezajímavých „hajzlíků“, kteří by za jejich povšimnutí ani neměli stát?

Uvědomte si, kým jste

Muž, který neví, kým je, se může třeba ztotožnit se svou profesí. Ale mít jen práci není úplně ideální, dříve nebo později takový muž sklouzne k workoholismu. Nikdy nevyčerpávejte všechnu svou energii jen na práci, protože potom logicky nebudete mít žádnou sílu, kterou byste věnovali ženě.

Zhodnoťte, kým jste a co chcete, a zjistěte, co můžete nabídnout. Ukažte jí muže, na kterého se může spolehnout, a ona vám ráda otevře svou náruč.

Zajímejte se o ženy

Mužská hodnota se zakládá zejména na důvěryhodnosti, důležitosti a vlivu. Od chvíle, kdy se muž narodí, je mu vštěpováno, že musí být dobrý ve sportech, ve vědě a studiu a také v práci. Když se ale osvobodíte od zaměření na sebe sama, budete se moci koncentrovat na to, co ženy vlastně chtějí.

pexels-photo (12)

Ženy mnohem více ocení vaši hodnotu a úspěšnost skrze váš zájem, nežli skrze pomíjivé vychloubání ohledně dosažených rekordů. Je mnohem lepší investovat energii do toho, aby vaše žena byla šťastná – a to zahrnuje také naslouchání, povzbuzování a inspirování.

Naslouchejte, porozumějte a opakujte

Někteří muži vedou, jiní následují, a velká část kráčí tak nějak sama. Muži tráví mnoho času bojem s osamělostí, izolací a odmítnutím. Mnoho mužů není schopno naslouchat svému srdci bez ženské pomoci.

To je přínos každé ženy každému muži, ale abyste to objevili, musíte pochopit, jak ženy komunikují. Žena nechce slyšet vaši radu, chce jen vědět, že jí rozumíte a soucítíte s její situací. Klíč pro úspěšný vztah je naslouchat, porozumět a opakovat!

pexels-photo-40525

Zbavte se špatných návyků

Muž se potřebuje zaměřit na hodnoty ve svém vztahu, aby mohl pochopit jejich význam. A pokud se zaměří na přemýšlení o nedůležitých detailech, jako jsou například předešlé vztahy, současní přátelé a neobvyklé zájmy, vytváří si nežádoucí odstup a také zklamání.

Nicméně občas se muž musí zaměřit i na své špatné návyky. Kritizování, lhaní, ubližování a uplácení dokáže zničit důvěru, intimitu a bezpečí každého vztahu. Není tak těžké stát se mužem s dobrými hodnotami, s nimiž se můžete ztotožnit, pokud si uvědomíte, co přesně chcete.

Líbejte ji

Jednou z věcí, v níž by nikdy žádný muž neměl selhat, je opravdový a srdečný polibek. Protože polibek může ukončit hádku, zvýšit porozumění, nastolit lepší komunikaci a navnadí vaši partnerku na další fyzické aktivity.

portrait-1212093_1920

Čtvrtina mužů ve Spojených státech přiznala, že není spokojena s množstvím sexu, kterého se jim dostává od partnerky. Místo stěžování si na nedostatek by možná mohli věnovat pozornost tomu, jak to změnit – třeba se začít více líbat, a to ostatní přijde samo.

Nesouhlaste obratněji

Existují určitá pravidla hádky, která zaručují úspěšné ukončení a vůbec vedení nedorozumění a výměny názorů na pozitivní úrovni. Místo „ty“ používejte spíše „já“ (jako například „nemám rád, když mi vyčítáš věci, které potřebuji udělat“ místo „jsi bezcitná mrcha“).

Zaměřte se na naslouchání vaší partnerce a pochopení toho, co potřebuje, spíše než na vítezství v hádce. Jedinou cestou z hádky ven je nalezení kompromisu (trochu ustoupíte vy a trochu ona).

Pozorujte ji

Průzkumy poukazují na to, že většina žen, které podvádějí, to dělají proto, že se cítí být podváděny svým mužem. I když jste v tom možná nevinně a svou ženu nepodvádíte, zkuste si něco uvědomit. V ženské mysli to totiž může znamenat i to, že příliš času trávíte v práci a nevěnujete tolik pozornosti a času jí a jejím potřebám (intimitě, sexu, atd.). Nikdy tedy nezavdejte možnost špatným pocitům, aby se u vás doma usídlily. Ptejte se, co je špatně a jak byste to mohli zlepšit.

heart-462873_1280

Zdroj: Urbasm

Foto: Pexels, Pixabay