Až začne opadávat listí a venku se udělá sychravo, utíkejte se schovat do kina. Filmový podzim totiž nabízí slušnou úrodu, která alespoň na papíře skutečně stojí za to. Přesvědčit se pak ale musíme na vlastní oči.

Kingsman: Zlatý kruh (Premiéra: 21. 9.)

Podzim v kinech hned v jeho první den odpálí pokračování pecky Kingsman. Jak už trailery naznačují, opět se můžeme těšit na stylovou akci s nadhledem, spoustu jistě neprvoplánového humoru i na nové postavy. Do děje totiž zasáhne i americká obdoba tajné služby Kingsman, Statesman, a mezi její členy patří třeba Channing Tatuum či Jeff Bridges. Jak se aspoň zdá.

Sněhulák (Premiéra: 12. 10.)

Na adaptaci stejnojmenného knižního hitu od Jo Nesba se těší asi celý svět. Série o výborném, ale problémovém vyšetřovateli je jedním z největších literárních hitů dneška. Harry Hole (Michael Fassbender) bude ve filmu nahánět vraha, který rád zabíjí, když napadne první sníh.

Thor: Ragnarok (Premiéra: 26. 10.)

Bůh hromu se vrací. A tentokrát si do svého filmu přivede týmovou posilu. O svůj snímek se podělí s Hulkem. Kromě boje proti nemilosrdné Hele (Cate Blanchett) bude muset Thor přežít také smrtící gladiátorskou soutěž. A jak se zdá, čeká nás svěží jízda plná akce a humoru.

Vražda v Orient expresu (Premiéra: 9. 11.)

Podzim přinese ještě jednu adaptaci slavné knižní detektivky, a to pravděpodobně té nejslavnější. Mezi všemi superhrdiny a nabušenými akčňáky se Hercule Poirot zdá jako chudý příbuzný, ale nenechte se mýlit. Tenhle člověk není nejlepším světovým detektivem jen tak. A hlavně herecké obsazení (Johnny Depp, Penelope Cruz, Michelle Pfeiffer, Willem Dafoe, Judi Dench, Kenneth Brannagh) naznačuje, že tohle bude extratřída.

Liga spravedlnosti (Premiéra: 16. 11.)

DC konečně přichází se svou odpovědí na marvelovské Avengers. Nadšený geek ve mně se těší. Jenomže kluci a holky z DC mě ani po Wonder Woman nepřesvědčili, že mají vše pevně ve svých rukou. A zrovna Liga spravedlnosti je na papíře fanoušky hýčkaný klenot. Tak doufejme, že tady už se zadaří na 100 %.

Titulní foto: Oficiální stránka filmu