Už je to krásných 35 let, co světlo světa spatřil model Air Force 1 a my jsme za tenhle model Niku děsně vděčný. A letos ještě trochu víc, protože přichází řada „AF100“ a taky spolupráce se jménama jako jsou Don C, Kareem „Biggs“ Burke z Roc-a-Fela, Errolson Hugh, ACRONYM, Travis Scott nebo zakladatel OFF -WHITE, Virgil Abloh.

Air Force 1 Hi “Just Don” by Don “Don C” Crawley

Don C dal dohromady dva modely. Střed boty je inspirovaný modelem Air Force 2, propracovaná pata je ze siluety Air Force 3. Bíla kůže je doplněná kovovými, měděnými detaily a nesmí chybět pásek, tentokrát v „hadím“ vzoru.

RELEASE DATE: 1. PROSINEC

Air Force 1 ’07 “Roc-a-Fella” by Kareem “Biggs” Burke

Ikonická značka nahráacího studia s ikonickým modelem. Jednoduchý, ale originální design označkovanej logem Roc-a-Fella records na jazyku a na patě. A jak to cejtí jeden ze zakladatelů týhle značky Kareem „Biggs“ Burke: „Logo Roc-a-Fella znamená něco víc, všichni ho nosíme na srdci. Je za ním systém víry, je to loajalita, integrita, vztahy, přátelství. Je to logo ztvárňující bratrství.“.

RELEASE DATE: 30. LISTOPAD

Lunar Force 1 “ACRONYM ‘17” by Errolson Hugh

Po dvou letech nám světově uznávanej designer a zakladatel ateliéru ACRONYM Errolson Hugh opět přináší originální design modelu Lunar Force 1. Kombinace bílé barvy, bočního zipu a originálně řešené podrážky vypadá skvěle.

RELEASE DATE: 3. PROSINEC

Air Force 1 Low “Travis Scott” by Travis Scott

Travis Scott vzal model Air Force 1 low, řádně jim vystajloval a nablejskal fajfku na boku, další loga přilepil na tkaničky a najednou je na světě úplně jiná bota.

RELEASE DATE: 2. PROSINEC

Air Force 1 ’07 “OFF-WHITE” by Virgil Abloh

I Virgil Abloh se zapojil do kolekce AF100 a přidal svůj design white-on-white, kterej má úplně stejný prvky jako předcházející limitovaná edice all-black. protože podle Virgila je tenhle model ikonickej jenom v bílý barvě. Přidal k tomu pár originálních detailů a já myslím, že mu můžeme dát za pravdu.

RELEASE DATE: 4. LISTOPAD ( DOSTUPNÉ POUZE NA COMPLEXCON)

Zdroj: sneakernews.com, hypebeast.com

 

Všechny sneakers, krom posledních v kolaboraci s Virgilem, budou dostupné na Nike SNEAKRS app v uvedený datum.