Seriálová sezóna začala naplno a všemi oblíbený The Big Bang Theory vstoupil do neuvěřitelné jedenácté série. A CBS, i když se to na začátku zdálo jako hloupý vtip, realizovala svůj plán a do éteru vypustila také spin-off pojednávající o dětství Sheldona Coopera.

Young Sheldon is on air.

Sheldona Coopera, nejzábavnější postavu celé Teorie velkého třesku, máme rádi asi všichni. Historek o jeho dětství, během kterého ho matka nechala testovat, takže oficiálně fakt není blázen, zazněla v seriálu spousta. Takže když už tvořit spin-off, vytěžit tohle téma zní jako jasná volba. Jenže…

Může mladý Sheldon ustát konkurenci starého?

V roli Sheldona exceluje Jim Parsons, který byl za svůj výkon odměněn mnoha cenami, včetně několika Emmy či Zlatého glóbu. Může tedy tahle postava fungovat v „dětském“ vydání. Nalezl seriál dostatečně zajímavého dětského herce, který si s rolí poradí? Upřímně doufám, že ano, protože smíchu není nikdy dost.

Poprat se s tímto náročným úkolem pokusí Iain Armitage. Tento devítiletý chlapec se letos objevil třeba také v seriálu Sedmilhářky, kde hrál syna jedné z hlavních postav. Pokud se seriálu zadaří, nepochybuji, že se nám tu zrodí mladá hvězda.

Sheldon a dál?

A kdo se kromě Sheldona v seriálu ještě objeví? Samozřejmě jeho rodiče. Poprvé se seznámíme s jeho otcem (Lance Barber) a v mladší verzi tam bude vystupovat jeho matka. Tu si zahraje Zoe Perry, dcera herečky, která ztvárňuje Sheldonovu matku v The Big Bang Theory!

Aby bylo vše komplet, tak samozřejmě v seriálu nebudou chybět ani Sheldonovi sourozenci. Vtipy by tak měly vycházet z konfrontace nenormálnosti mladého génia právě s obyčejností vlastní rodiny. A vše se bude odehrávat v Texasu.

Zajímavostí na závěr je, že režie prvního dílu se zhostil Jon Favreau. Že vám to nic neříká? Tak se podívejte, kdo režíroval prvního a druhého Iron Mana a kdo hraje Happy Hogana, přitroublého Starkova bodyguarda 😉

A jestli jste na tenhle sitcom hodně zvědaví, máme pro vás dobrou zprávu. První díl je již venku, takže neváhejte a pusťte se do něj. Pilotní ochutnávku CBS vysílala už 26. září, načež nastává hned pětitýdenní pauza, než se vrátí. Díl číslo dva tak uvidíme nejdřív až 3. listopadu.

Tak co, budete koukat?

Foto: © CBS