Zavíráte při společném vyvrcholení oči? Děláte chybu, připravujete se o pohled své milé do tváře. Máte štěstí, že se můžete podívat na snímky litevského fotografa.

Litevský fotograf Albert Pocej se ve své tvorbě zaměřil na sérii fotografií zobrazujících ženy v okamžiku jejich vyvrcholení. Jeho osobní výzva byla vyústěním jeho snu, který se posléze rozhodl zrealizovat. Zobrazení okamžiků ženské rozkoše ve fotografii tak pojal za svůj velký a ambiciózní cíl.

Nejprve jsem si myslel, že je to nemožné. Hledání modelek bylo asi úplně nejobtížnější,“ vysvětluje svůj záměr Albert Pocej a dodává, že aby našel své modelky, začal obepisovat každou ženu, kterou znal, a popisoval jim svůj plán bez okolků a rozpaků, protože doufal, že najde správné typy k portrétování.

Mezi nejčastější odpovědi modelek patřilo „Nemám na to dostatek kuráže,“ a také trapné ticho, které bylo jako plnohodnotná odpověď úplně dostačující. Když Pocej konečně našel 20 žen, které byly natolik odvážné, že svolily s účastí na jeho novém projektu, narazil na další úskalí. „Když jsem jim řekl, že nejde o to, aby svůj orgasmus hrály, nechtěly už některé z nich pokračovat,“ uvedl litevský fotograf s tím, že některé modelky se jednoduše před objektivem fotoaparátu nedokázaly natolik uvolnit.

Žádné klišé, jen realita?

Z původních dvaceti tak zbylo patnáct modelek, u nichž Albert Pocej garantuje reálnost jejich prožitku. Sarkasticky bychom se mohli ušklíbnout nad jeho tvrzeními a zamyslet se, jak to tedy kontroloval, ale vraťme se k tématu. Aby fotograf dosáhl těch nejlepších výsledků, použil k zachycení ženské rozkoše time-lapse techniku, s jejíž pomocí vyfotil každou sekundu jeden snímek, i když zrovna nebyl poblíž.

Právě to, že fotoaparát snímal i za fotografovy nepřítomnosti, pomohlo modelkám se uvolnit. Některé to sice podle Poceje nepotřebovaly, a v tom případě snímky pořizoval on sám, ale každopádně se time-lapse osvědčil jako kvalitní pomocník.

Nechtěl jsem, aby můj projekt působil jako klišé. Nechtěl jsem žádné předstírání – jen reálné pocity,“ říká Albert Pocej. Každý člověk je individuální a stejně tak individuální je podle Poceje lidské prožívání orgasmu. V jeho snímcích tak nešlo o vylepšování reality, své fotografie pořídil prý zejména pro zamyšlení. „A klišovité snímky nedonutí lidi, aby se zamysleli,“ zakončuje Albert Pocej.

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Zdroj: BoredPanda