Kterému fanouškovi legendy first-person stříleček by unikl release trailer na Wolfenstein II New Colossus? Zvlášť, když vypadá už tradičně tak dobře?

Tahle hra se vrací po úspěšném Wolfenstein New Order ve velkém stylu a i tentokrát vývojáři slibují propracované postavy, zajímavý příběh a hlavně – pořádnou nazi řežbu.

Nožem a nebo sekerou

Už vám chyběl zvuk kroků na kovové podlaze, když se schováváte s mačetou/brokovnicí/kovovou trubkou nebo plamenometem za rohem nějaké té nacistické základny a čekáte na svého nepřítele, který se nic netušící vynoří zpoza stěny, aby ho potkal pěkně křupavý a krvavý konec?

Pak vězte, že na E3 mimo jiné představilo MachineGames nové pokračování, kde se náš oblíbený zabiják nácků BJ vrací v plné parádě.

Reich v novém

I když ho New Order nezanechává příliš – no, kompaktního – vrací se v New Colossus odhodlaný se s nacistickou hrozbou vypořádat jednou provždy.

Ta se tentokrát rozšířila do jeho domoviny, USA. Třetí říše povstala a pohltila svět a náš hrdina se tomu musí postavit. Jak prozradil trailer, v sázce má tentokrát víc, než svou morálku nebo přátele. Jeho těhotná žena Anya čeká dvojčata a kvůli jeho minulosti jsou všichni čtyři v ohrožení. BJ chce pro svou rodinu lepší svět než Ku Klux Klan v ulicích a nácky na každém rohu a udělá pro to všechno.

A kdo už Wolfensteina hrál, ví, že Blazkowiczovo „všechno“ je fakt hodně.

Nejlepší z nejlepších

Výkonný producent projektu Jerk Gustafsson na oficiálním webu Bethesdy řekl, že pro něj je BJ Blazkowicz:

Ten tichý, silný týpek. Takový ten modrý límeček, který dotáhne věci do konce.“

A pokračuje: „To, co mám rád na dělání her Wolfenstein, je, že máme tu neuvěřitelnou svobodu v dělání věcí naprosto beze strachu, co se příběhu týče. Můžeme ho vyprávět mnohem intimnější, brutálnější a zároveň svým způsobem ještě znepokojivější. Máme možnost to udělat tak, abyste vy, jako hráči, byli stoprocentně ve hře a věděli, že v ní máte náš respekt. Máme pocit, že je to nejlepší příběh, který jsme kdy udělali.“

Silná slova, ale po úspěchu New Order se jim možná vyplatí věřit. Na podzim nás čeká další dávka pořádné akce a je dobré slyšet, že MachineGames svému novému vražednému dítku věří. Hráčům tedy nezbývá než čekat. Nudit se ale rozhodně nemusí. Léto vyplní další skvělé herní tituly jako je The Surge (pro masochisty), Uncharted: The Lost Legacy nebo jste-li rallye fanda – Dirt 4.

A pro všechny ostatní – víme, že re-run Wolfensteina II na Über je odznak borce. Takže nenechte konzole čekat.

Foto: © Bethesda 2017, © MachineGames 2017