Pokud jste fanoušky populárního serveru VideaCesky.cz, tak možná temperamentního zrzavého moderátora Conana O’Briena už znáte. Pokud ne, o hodně přicházíte. Seznámit se s ním můžete třeba prostřednictvím jeho herního okénka Clueless Gamer, u kterého, a to vám garantuji, se budete řezat jako pominutý.

Bezradný pařan, jak by se dal Clueless Gamer česky přeložit, totiž nabízí díky Conanovu bezprostřednímu humoru skvělou cestu, jak se seznámit s herními peckami a vycházejícími novinkami videoherního průmyslu. A to především velice netradiční cestou, protože Conan prostě není tradiční recenzent, aneb jak sám říká:

„Ahoj, tady Conan. Jak asi víte, ve hrách se moc nevyznám, nemám je moc rád, nikdy jsem je nehrál. A proto jsem se rozhodl, že je budu hodnotit a recenzovat.“

Více jak padesátiletý komik Conan O’Brien je totiž absolutní videoherní analfabet. Proto mu běžně sekunduje jeho kolega Aaron Bleyaert. Ten je naopak nerd par excellence a každému je hned na první pohled jasné, že paření obětuje spoustu času. Kouzlo tohoto úletu tak spočívá v úžasném kontrastu Aaronova zapáleného vyprávění a vysvětlování s Conanovou absolutní hráčskou neschopností. Proto se třeba ve Skyrimu radši Conan vydá zabít slepici, než aby se postavil skutečnému úkolu.

Navíc Conan je neuvěřitelný stroj na hlášky. Ty ze sebe sype s kadencí supervýkonného kulometu a ve většině případů padají na úrodnou půdu. Doporučuji třeba díl s Tomb Raiderem, kde jede Conanův hláškomat na 150 %.

Možná přijde i kouzelník

Aby toho nebylo málo, často si některou hru dorazí zapařit nějaký hvězdný host. Třeba UFC 2 si zapařil spolu se samotným Connorem McGregorem, na partičku Overwatch dorazili Lena Heady (Cersei) a Peter Dinklage (Tyrion) z Game of Thrones. A to je jenom špička ledovce.

Conan se navíc podíval na zoubek takovým peckám jako je GTA V, Zaklínač 3 nebo Fallout 4. Připravil třeba i videoherní retro speciál a jeden díl věnoval třeba jenom hororovým kouskům. Zkrátka výběr je široký a je na co se koukat. Navíc pohodlně s českým překladem, díky již výše zmíněnému webu VideaCesky.cz.

Seznam všech přeložených dílů najdete zde: https://videacesky.cz/tag/clueless-gamer

Přeji příjemnou a zábavnou podívanou a dejte třeba vědět, který kousek vás pobavil nejvíc.

Foto: © TBS