Dwayne Johnson stars in JUMANJI: WELCOME TO THE JUNGLE.

Hollywood se svými štědrými výplatami netají, ale král může být jenom jeden. A poslední roky se velice dařilo Dwaynu Johnsonovi, který vždy ale končil těsně pod vrcholem. Za poslední rok však The Rock máknul, dostal se na první místo žebříčku nejlépe vydělávajících herců a to vskutku ve velkém stylu.

Magazín Forbes jeho vydělanou sumu vyčíslil na příjemných 124 miliónů dolarů. Loňský vítěz Mark Wahlberg si vydělal jen 68 milionů. Částka je dokonce tak vysoká, že za posledních 20 let v žebříčku nejlépe vydělávajících celebrit podle Forbesu nikdo za rok nevydělal víc. Jak se sympaťák The Rock k tak vysoké částce dopracoval?

The Rock v Jumanji: Vítejte v džungli, foto: Universal pictures

Je The Rock nejzářivější hvězda Hollywoodu?

Půlku peněz si vydělal skutečně pouze hraním, však patří k jedněm z nejpracovitějších herců Hollywodu. Do kina pošle během roku několik filmů. Letos třeba startoval už snímek Rampage, nedávno thriller Mrakodrap a velehit Jumanji běžel třeba na konci roku 2017. To jsou tři filmy v rozmezí 7 měsíců! Navíc hraje v u nás ne moc známém seriálu HBO Ballers, který je ale v USA velmi populární.

A za své kreace je zvyklý brát skutečně tučné šeky. Za Mrakodrap inkasoval 20 miliónů dolarů, což je +/- částka, kterou dostává za každý film, někdy získává i další procenta z vydělaných peněz. Jenomže na rozdíl od hereckých kolegů našel další cestu, jak zpeněžit svou popularitu.

Je The Rock zdatný obchodník?

Jeho věhlas a sympatické vystupování mu přineslo milióny fanoušků na sociálních sítích. Konkrétně to je třeba 58 miliónů lidí na Facebooku, 13 miliónů na Twitteru a neuvěřitelných 111 miliónů na Instagramu. A The Rock se stal průkopník v prodeji marketingových prodejích tohoto svého dosahu. Jinými slovy studio si s Rockovým hraním navíc přikupuje i jeho marketing, za který samozřejmě vydělá další pěkné sedmimístné sumy. Je jeden z mála, který tato práva prodává takto zvlášť, věřím ale, že další budou následovat.

Poslední částí příjmů jsou pak reklamní spolupráce s konkrétními značkami, které chtějí také hercův dosah a jeho charisma využít. Momentálně má smlouvy s automobilkou Ford nebo s Applem. Se značkou Under Armour připravil i vlastní kolekci oblečení a sluchátek.

Pro všechny své aktivity dokonce založil společnost Seven bucks productions, jejíž název odkazuje k době, kdy měl v kapse necelých sedm dolarů. Společnost zaměstnává osm kreativních, digitálních a producentských profesionálů, kteří pomáhají tvořit obsah pro hercovy sociální sítě, včetně jeho vlastního YouTube kanálu.

Závěrem bych jen dodal, že Rocka, který prý vtipem mluví o kandidatuře na prezidenta (když tak držím palce), považuji za nejsympatičtější osobu Hollywoodu. Úspěch mu přeju a na závěr mám poslední myšlenku. Jestli bude někdy Dwayne uvažovat o adopci, já se hlásím.