Světově známá topmodelka Cindy Crawford se měla stát inženýrkou chemie, její životní cesta se však stočila k modelingu. A evidentně to bylo správné: za prestižní zakázky inkasovala Cindy milionové honoráře.

Cindy Crawford vyniká svým talentem, pílí a ambiciózností. Hned poté, co se stala matkou, zúročila své nabyté zkušenosti a navrhla kolekci dětského oblečení, kromě návrhářství projevila také moderátorské a herecké ambice. A na prahu svých padesátin, které půvabná Američanka slaví 20. února, vypadá stále skvěle. Crawford patří také k ženám, které se nebojí přiznat, že její vzhled je i zásluhou plastických chirurgů.

cindy

Bylo mi osmnáct a měla jsem jít na vysokou. Dostala jsem však nabídku odjet do Milána na přehlídku. Tam jsem se ale úplně zhrozila. Všude se válely kopce kokainu, na večírcích po přehlídkách se modelky svlékaly skoro donaha…,“ vzpomínala Crawford na své začátky. Ale vytrvala a v 90. letech patřila mezi špičku nejlépe vydělávajících modelek. Půvabná hnědovláska patří do stejné generace jako například Linda Evangelista, Naomi Campbell či Claudia Schiffer.

Skandál v Norsku

Za dobu trvání své kariéry se americká topmodelka objevila na více než 500 obálkách předních časopisů, jako první topmodelka pózovala také pro Playboy. Podle žebříčků byla v roce 1995 nejlépe placenou modelkou na světě, její výdělek činil 6,5 milionu dolarů. Podepsala kontrakty s firmami Revlon, Pepsi či Omega Bijoux. A série jejích plakátů se spodním prádlem Hennes & Mauritz způsobila skandál v Norsku. Policie musela mnoho z nich sundat, protože prý v jejich okolí prudce stoupla nehodovost z nepozornosti řidičů.

cindy 01

Cesta Crawford do modelingu začala téměř pohádkově. Když si o prázdninách v roce 1982 přivydělávala sběrem kukuřice, šel kolem fotograf z místního plátku a mladou dívku si zvěčnil. Ta vzápětí dostala první nabídku a brigádu na poli už vyměnila za pózování a předvádění módy.

Mateřské znaménko jako obchodní známka

Když jí radili, aby si nechala odstranit pihu nad horním rtem, odmítla. Toto znaménko Crawfordovou později proslavilo a stalo se její cennou „obchodní známkou“. Kromě předvádění kreací renomovaných návrhářů Cindy uváděla televizní pořad o módních trendech House of Style, vydala videokazety se cvičením, věnuje se osvětě a boji s chorobami jako je leukémie a rakovina prsu. Několikrát se objevila i ve filmu, například ve snímku Jako štvaná zvěř (1995).

cindy 02

Crawford, která svět modelingu nikdy zcela neopustila a dodnes se objevuje v reklamách či na charitativních přehlídkách, vydala loni knihu s názvem Becoming. Pojednává, jak jinak, o jejím životě a kariéře.

Zdroj: ČTK

Foto: Flickr, Oficiální stránky Cindy Crawford