Obvykle se míní, že ženy chtějí sex méně a muži víc. Je však nějaký druh sexu, který ženy motivuje k tomu, aby na něj příště měly zase chuť?

V každém vztahu chce bohužel jeden vždycky sex víc. Ať už vědomě, či ne, ten, kdo chce sex méně, vždy ovládá toho, kdo chce víc.

V posledních sto letech bylo provedeno víc než 700 studií zabývajících se lidským sexuálním chováním a hledáním odpovědi na otázku: Proč si v sexu nerozumíme?

IMG_6997

Jaké je tedy prožívání sexu u mužů a jaké u žen? Mužský model sexuálního chování má lineární průběh, v němž je orgasmus cíl. Na rozdíl od kruhového ženského modelu, ve kterém kvalitní orgasmus motivuje ženu k dalšímu vzrušení. Jinými slovy, zatímco muž po tom usíná, žena by ráda znova. Hlavní roli ve spokojeném mužském životě hraje testosteron, který při sexu plní úlohu „startéru“ a je hormonem „nadrženosti“. Hlavní roli pro spokojenost ženy zase hraje hormon oxytocin, jehož hladina se zvyšuje při předehře. Oxytocin se také uvolňuje při orgasmu do ženského i mužského těla. Tedy v tomto bodě přece jen existuje shoda.

Sex je každopádně velmi důležitá součást vztahu, často se ale stává, že jedna strana nemá zájem.

Když žena není ochotná k sexu, řada partnerů to vnímá úkorně: jako nepřiměřenou krutost nebo trest. Ve skutečnosti ale nechuť ženy k intimnostem může mít různé příčiny – a překonávat se proto musí různými způsoby.

Za článek děkujeme české edici časopisu PLAYBOY. který měsíčně přináší fotky krásných holek, ale také výborné články ke čtení. Ilustrační foto: Playboy / Martin Buček 

Podle serveru foxnews.com, jsou nejčastější příčiny tyto:

Je naštvaná

To je zřejmě nejčastější důvod, proč se ženy zdráhají sexovat. Pokud jste ji nějak naštvali, může mít chuť vás potrestat tím, že nedostanete to, co opravdu, opravdu chcete. Postelové hrátky ale ženě znechutí i další negativní emoce: vztek, smutek, frustrace, podráždění, stres nebo únava.

Řešení: V těchto případech je nutné zjistit, co ženu štve, a pokusit se to vyřešit. Někdy postačí, když připustíte, že jste něco udělali špatně. Jindy budete muset absolvovat dlouhé povídání se sdílením svých pocitů.

Ujišťuje se o svém vlivu

Pokud si o některé části společného života ženy myslí, že ji ovládají, je to sex. Odmítáním sexu se partnerka může ujišťovat, že v posteli vládne ona, nebo si kompenzovat pocit bezmocnosti v jiné oblasti (možná má krutého šéfa, dominantní nejlepší kamarádku nebo ochranitelskou matku).

Řešení: V tomto případě si dvířka k sexu otevřete nejlépe tím, když budete chválit její sexuální schopnosti a dovednosti. Pokud žena zjistí, jako moc ji v posteli obdivujete, může jí dojít, že není nutné si dominanci zajišťovat jinak.

Manipuluje vás

Někdy chce žena odmítáním sexu něco získat. Pokud selžou jiné metody, může splnění svého přání – a obvykle půjde o něco většího – vymáhat i „přes postel“.

Řešení: Nejjednodušším řešením v tomto případě je dát jí, co chce. Pokud to nejde, musíte apelovat na její rozum. Když to nezabere, zkuste jí dát něco podobného. A pokud ani to nepomůže, obslužte se sami a počkejte, až přijde k rozumu.

Nudí se

Některé ženy nerady mluví o sexu s partnerem, především pokud cítí problém, a tak se mohou intimnostem raději vyhýbat.

Řešení: Jestliže jste v této situaci, zkuste navrhnout do postele něco nového: vezměte ji do sexshopu a kupte si něco pro každého z vás nebo si pořiďte knížku tipů na zpestření sexuálního života. Pokud žena uvidí, že se snažíte, může být vstřícnější.

Je unavená

Práce, děti, domácnost, společenské povinnosti – to všechno může způsobit, že je partnerka prostě příliš vyčerpaná na to, aby měla chuť na sex stejně často jako vy.

Řešení: Problém může vyřešit, pokud jí pomůžete se uvolnit – uvolněná žena se bude cítit více sexy. Napusťte jí vanu plnou pěny, namasírujte ji, věnujte se celý večer v intimnostech jen jí, aby měla příště znovu chuť. Nebo trochu ve svém tempu uberte vy, a až zase budete mít  pnutí, vezměte čas od času věc do vlastních rukou.

Podvádí vás

Je tu samozřejmě i možnost, že partnerka nemá zájem o sex s vámi, protože si užívá někde jinde. Pak ale máte větší problém, než je nedostatek sexu. Server foxnews.com nicméně zdůrazňuje, že než se ženě svěříte s podezřením na nevěru, měli byste mít víc důkazů než jen menší zájem o sex.

Hraje si s vámi

Řada žen odmítá sex prostě proto, že je muž nechá. Je jasné, že většina chlapů je ochotná udělat opravdu hodně, aby měli sex pravidelně. Pokud s partnerkou umíte otevřeně komunikovat, měli byste tyhle věci probrat a nenechat vše dojít tak daleko, aby žena držela kolena u sebe, a vy jste prosili o vstřícnost.

A jak to vnímají ženy samotné? Zeptali jsme se za Vás:

Jsem ve stresu

V práci pracuje hodně hodin denně. Po práci ji čeká ještě další „služba“ v domácnosti. A poté vyžadujete, aby byla ještě „mistryní lásky“. Ona si potom často myslí, že jste necitlivý. Když je ve stresu, nemá na sex ani pomyšlení.

Řešení: Ukažte jí, že ji chápete a nechte ji v klidu. Podívejte se s ní na televizi a nezapomeňte na mazlení.

Nejsem oholená

Pěkně vás rozpálila a vy byste si s ní chtěl zopakovat skvělý sex, který jste s ní měl před včerejškem. A ona si najednou nedá říct. Teorie: Ženy chtějí být zpravidla dobře připravené.

Řešení: Oznamte jí, že ji navštívíte. Vaše nová láska potom bude mít dost času se oholit a jinak zkrášlit.

Ženy nerady dělají první krok

Nečekejte, že žena udělá první krok. Obvykle se dívky upejpaví. Chtějí vás, ale přitom se neodvažují vás oslovit. Řešení: Udělejte první krok vy.

Nerada se před ním svlékám, stydím se

Existuje mnoho žen, které se nerado svléká před muži. Pohladíte ji po zadku, ale ona ucukne. Myslí si totiž, že její zadek je příliš velký, nebo příliš malý. Tohle se týká mnoha žen.

Řešení: Pokud se žena sama nepovažuje za sexy, musíte ji přesvědčit o jejích kvalitách. Nejlíp uděláte, když se s ní schováte pod deku, a až se připraví na akci, můžete se vrhnout radovánkám vstříc.

Neberu antikoncepci

Řešení: Vezměte si kondom.

Už mě neláká

Po několik týdnů se vymlouvá, že ji bolí hlava, že ji strašně rozčílili v práci, atd., atd. Už zkrátka pro partnerku nejste samec. Žena vám to většinou neřekne přímo.

Tady se pánové bojím, že řešení není, snad jen vzít to jako fakt.