Hlavní foto: Andrea Verešová, internet / idnes.cz

Slováci jsou na tom z hlediska bulváru a výroby celebrit o něco lépe. Andrea Járová je fakt hezká a je mezinárodní Miss Bikiny (nebo tak něco), znají ji v USA a všude možně. Zuzana Belohorcová po celkem úspěšné kariéře moderátorky (můžeme mít na to různý názor, ale oproti českým televizním experimentům je to kariéra) žije spokojeně na Floridě a nějakým drbům zde v bulváru se může jenom smát. Andrea Verešová je opravdu krásná holka i ve svých – ani nevím kolika – letech, dnešní dvacítky by si měly brát příklad.

Pod termínem celebrita si představuji někoho, kdo dřel, nebo má talent, nedejbože oboje, a díky tomu je všeobecně známý, všichni ho/ji obdivujeme a říkáme si, „že jsem já víc v mládí nemakal a neučil se“. Je to paleta lidí od Jobse přes Sagana, Jágra po Tomáše Čupra. Že posledně jmenovaného neznáte všichni, se nedivím, je to ‚“jen“ zakladatel Slevomatu, Dámejídlo.cz a dalších projektů, guru českého internetu, ale nemá silikony a nedělá selfie na Facebook, takže nic moc zajímavého, že jo mámo. A takový Jan Řežáb, zakladatel Socialbakers (firmy, na konference které chodí lidé jako John Sculley) tak to už jsme někde mimo hranice našeho obýváku, piva a Extra.cz.

My tady raději čteme, jak Pendolino u Studénky roztrhalo lidi  na kusy, lítaly nohy a stříkala krev, a celebrita XY se nechala depilovat i na zadku a bude hezky heboučká, a ten její hokejista se teda má. Vlastně pardon, už to je fotbalista, hokejista to byl v dubnu.

Tož zpátky k tématu, české kelebrity. To je jiná.

Tento terminus technicus jsme vymysleli s Evou Decastelo – což je moje kamarádka, na které si cením, že se umí sama sobě zasmát a tento článek bude první sdílet – a asi si ho necháme patentovat.

Jak se pozná taková kelebrita?

  • píše o ní dvakrát týdně extra.cz
  • píše o ní třikrát týdně super.cz
  • sama sebe vyfotí na dovolené u Balatonu. Denně to práskne na Facebook. Po návratu to rozešle po všech bulvárech a vznikne dramatická story, jak maďarský uklízeč původem z Nigérie spatřil její levou bradavku u ranního úklidu terasy a byl z toho poprask až po Szombathely (takže je známá i v zahraničí a je v podstatě mezinárodní kelebrita)
  • kelebrita na otázku, zda vezme nějakou práci, odpoví, že ne, protože právě je strašně vytížená. Možná jedině za padesát tisíc. Pak vlastně za deset, za pět …. ve finále jde za catering a článek v bulváru. Bulvár z toho udělá hned články tři, protože to je samozřejmě hustě krutopřísnej event.
  • kelebrita si ochočí nějakého nadšeného fotografa, u kterého se – nečekaně – za občasný článek v bulváru nechá jednou za čas vyfotit, pak přeretušovat, třikrát zúžit, aby pak někde vyšlo: „Neskutečné, takto vypadá  XY bez retuše!“
  • kelebrita sedí na eventech ve VIP koutku a je strašně důležitá.
  • kelebrita málokdy potká naživo celebritu, protože celebrity na takové akce nechodí.
  • kelebrita si zásadně neumí udělat srandu sama ze sebe. A srandičky ostatních, jako i tento článek, bere jako urážku svého kelebritího statusu. A to se přece nedělá.
  • když má kelebrita vyrážku, anebo chlupy tam, kde nemají být, nedejbože špeky, vždycky jsou u toho noviny a foťáky a národ o tom ví. Co tam nějaká humanitární katastrofa v Asii, tady jsme vytrhli Žofce chlup, šup s tím na titulku.
  • kelebrity občas musejí na dovolenou, protože žít tady ten kelebrití život je neskutečně únavné. Ale o tom jsem vlastne začínal výše s Balatonem, takže je čas skončit.

Pokuď jsem něco vynechal, budu rád za komentáře níže.

P.S. Dnes určitě nepřehlédněte: