Nejnovější marvelovka Doctor Strange dobývá kina a představitel hlavní role Benedict Cumberbatch si razí cestu do srdcí dalších miliónů fanynek, a řekněme si to upřímně, i fanoušků. A to už při tom všem kolem něj je malý kult osobnosti. Třeba Benedictovi nejvěrnější a nejoddanější si říkají kouzelně „cumberbitches“.

S Benedictem jsem se seznámil, předpokládám, stejně jako většina z vás. Zapnul jsem Studii v růžové, první epizodu nového seriálu Sherlock, jenž moderně zpracovává příběhy se známým detektivem. A tam byl on. Podivný týpek s ufonským vzezřením, možná trochu s příliš klukovskou fazónou. Přesto si ho nešlo neoblíbit a něco v něm bylo. To jen mojí máti se pořád „ten mladej Holmes moc nezdá“.

Cumberbatch samozřejmě nevyskočil jen tak ze země a neobjevil se v Sherlockovi odnikud. Ale zájmu širší veřejnosti a všeobecné popularitě unikal. Jako televizní herec si vydělával na živobytí již dlouho. V životopisném filmu stanice BBC ztvárnil například známého fyzika Stephena Hawkinga. Koketoval samozřejmě i se světem filmu a před Sherlockem si zahrál třeba v oceňovaném Pokání nebo Králově přízni.

p01nmjzd

Život po Sherlockovi

Byl to ale až seriál o nejslavnějším detektivovi všech dob, který Benedicta raketově vystřelil mezi hvězdy a fanoušky obletované idoly. Asi by mu zajistil nesmrtelnost i tak, ale herec s charismatickým hlasem se chopil příležitosti a začal se chytat zajímavých vějiček z Hollywoodu.

Výše zmíněný hlas, jenž má dokonce vlastní stránku na Tumblr, propůjčil drakovi Šmakovi ve filmové sérii Hobit. Celý se propůjčil také populárnímu sci-fi Star Trek, kde ztvárnil nebezpečného a ikonického záporáka Khana. Hledal i další výzvy, když si zahrál třeba Alana Turinga v Kódu Enigmy nebo Juliana Assange ve filmu WikiLeaks.

tumblr_msxffiiu6n1sum0y1o2_1280

Marvel rodí superhvězdy

Nyní ale naskočil do našlápnutého komiksového světa Marvelu a zahrál si méně známého superhrdinu a mága Doctora Strange. A role mu panečku sedla úplně perfektně. Od prvního Iron Mana neměli „marveláci“ tak skvělý origin movie a Benedict určitě může směle konkurovat charismatu a star power Roberta Downeyho Jr.

Není žádným tajemstvím, že Strange by měl hrát významnou roli v posledních filmech s Avengers, samozřejmě se dočká pokračování, takže jeho obliba bude růst. A když se podíváme, co účinkování v marveláckých filmech znamenalo pro ostatní herce, tak s klidem můžu konstatovat, že Cumberbatchova sláva se dotkne hvězd.

57b36666ee727

Přeju mu to. Je to neskutečný sympaťák a vtipný chlapík, který trochu připomíná vydru. Jak se můžete přesvědčit v tomto videu z populární britské talkshow.

Závěrem jen ještě dodám, co jsem výše naznačil. Doctor Strange je parádní. Doporučuji IMAX a 3D. S tímhle filmem si trikaři hodně vyhráli a stojí za to si nabídnuté atrakce vychutnat v co největší možné míře.

Foto: Doctor Strange (official), Sherlock (official), 5th Estate (official)