I nejnovější série zombie hitu The Walking dead se nadále propadá ve sledovanosti. Není divu, když po třeskutém začátku sedmé série, kdy si Negan zahrál baseball, se nestalo nic, co by mohlo zvednout diváka z gauče. A tvůrci místo toho, aby se chytili za nos a zapracovali na kvalitě seriálů, raději začínají vymýšlet další.

Prvně se sluší podotknout, že The Walking dead stále disponuje nadprůměrnými čísly sledovanosti někde mezi 6-7 milióny diváků. To je na kabelovku a navíc osmou sérii velice slušný. Jenom už se nepřibližuje svým rekordům, kdy třeba začátek páté série zapnulo přes 17 miliónů lidí. A především nadále padá. I možná proto producenti a tvůrci hledají řešení.

Fear the Walking dead – první nepovedený spin-off

Jenže pokus o rozšíření světa postiženého zombie nákazou tu už proběhl. A pohledem čísel jde zase o relativní úspěch. Ale osobně (a nejsem určitě sám) považuji Fear the Walking dead za velké zklamání, které za tři série nepředvedl nic nového ani zajímavého. Pouze se recyklovaly známé atributy s jinými lidmi, kteří svůj boj o život vedou jen o kus dál. A možná jsou víc nesympatičtí.

Nový geniální nápad, který má tedy tenhle fenomén zachránit, přišel od producenta Grega Nicotera. Představil svou vizi o tom, že by rád předvedl divákům skutečně něco dosud neviděného. Proto mluví o příběhu, který by se odehrával v zamrzlé krajině pokryté sněhem. Což je prý něco, co by mohlo seriálu vrátit atmosféru. Představoval by si buďto odlehlé severní kouty Ameriky, nebo třeba konečně by přišlo i na Evropu. K tomu jen poznamenám, že něco podobného jsem čekal právě už od FTWD. No nic…

Každopádně momentálně nejde o nic jiného než o plky, které mají hodně daleko k realizaci. A vzhledem k tomu, jak TWD upadá a FTWD vlastně nestojí za nic od začátku, by mi osobně nevadilo, kdyby na nic nedošlo. I Živí mrtví by měli jednou umřít. Mohli by to zkusit aspoň důstojně.

Foto: © AMC