Jak byl červenec na filmy chudší, srpen to vynahrazuje. Jak kvantitou, tak kvalitou. Kina budou tak natřískaná filmy až po strop, i díky speciálním obnoveným premiérám, že kdybych se chtěl věnovat všemu poctivěji, nebude mi stačit celý ShutDown. Takže zde pohleďte na to nejlepší.

Mission Impossible: Fallout – Premiéra 2. srpna

Tom Cruise je magor, který buďto skáče po gauči, nebo z mrakodrapu. V druhém případě tak činí pro úžasnéí bijáky ze série Mission Impossible, které jsou tak nejpoctivější akční jízdou v Hollywoodu. V šestém díle si vymkl kotník při přeskoku baráku, prý dělal salta s vrtulníkem a podle všeho je to hrozná pecka.

Úžasňákovi 2 – Premiéra 2. srpna

Nejoblíbenější rodinka superhrdinů se vrací. Pixaru se ne vždy s pokračováními daří, ale tentokrát se prý animující šikulové nesekli. Druhý díl sice prý na první nestačí, ale k nasazené laťce se blíží. Tohle bude krásná nostalgie.

Meg: Monstrum z hlubin – Premiéra 9. srpna

Kdysi dávno čelisti změnili svět kinematografie. I díky nim můžeme v srpnu vidět film, kde Jason Statham bojuje s přerostlým žralokem z pravěku. Vážně potřebujete slyšet víc?

Equalizer 2 – Premiéra 16. srpna

Danzel Washington je záruka kvality. První díl nenápadného akčňáku říznutého thrillerem velice příjemně překvapil. Věřím, že agent v důchodu zaboduje i podruhé, protože původní tvůrčí tým se vrátil komplet.

Jan Palach – Premiéra 21. srpna

Příběh Jana Palacha by měl znát každý. Tečka. Je jenom v pořádku, že po Hořícím keři přichází další dílo, které se tomuto člověku a jeho činu bude věnovat. Doufám, že to bude s úctou tak, jak si to téma zaslouží.

Kryštůfek Robin – Premiéra 23. srpna

Tohle zní trochu šíleně. Kryštůfek Robin, který strávil dětství s Medvídkem Pů a dalšími kamarády dospěl a na svá dobrodružství ze Stokorcového lesa zapomíná. Tedy do doby, než Pů dospělého Kryštůfka s tváří Ewana McGregora vyhledá a přivede nazpátek.

Alfa – Premiéra 30. srpna

Poslední týden už zvolňuje a vybrat jeden zajímavý film tak bylo těžší. Nakonec jsem zvolil vypíchnout Alfu. Film odehrávající se v poslední době ledové, kde se mladý lovec po neúspěšném lovu skamarádí s vlkem, kterého ochočí. Čímž asi zasadí základy modernímu pejskařství… No, bude to blbost, ale ostatní filmy vypadají ještě nezajímavěji.

Pokud tedy nepádíte k moři, na túry, k rybníku nebo kam to jezdíte na dovolenou, v kině si určitě odpočinete parádně. Vyjma výše vybraných kousků, je poběží skoro další dvě desítky filmů. Stačí si jen vybrat.