Do letních festivalů ještě daleko? Ceny vstupenek rostou raketovou rychlostí, tak abyste pak při vybírání z peněženky neuronili nějakou tu slzu.

Pokud ještě stále sháníte ten ideální dárek, který bude praktický, ale zároveň opravdu potěší, jsou lístky na festival to pravé. U jejich rozbalování se totiž nemusíte bát falešného úsměvu Michala z Pelíšků, nad fungl novými suprovými botami. Zvláště pokud máte v rodině nějakého nadšence, který každoročně navštěvuje jeden z českých festivalů, vyčarujete mu úsměv na tváři raz dva. Dokonce mu tím i ušetříte peníze, které by na lístek vynaložil tak jako tak. Nabídka headlinerů je sice stále jen hrubým náčrtem, ale i tak přinášíme takový malý přehled o tom, co nám festivaly již stihly poodhalit.

Prague Metronom Festival

Termín: 23. – 24. června 2017

Místo: Pražské Výstaviště v Holešovicích a přilehlý park Stromovka

Benjamínek mezi festivaly v Česku, Prague Metronome Festival, v příštím roce přiláká spíše starší generace, než alternativním rockem omámené „mlaďochy“. Proč? Jeho největší hvězdou bude šarmantní anglický zpěvák Sting. Už se vám zapalují lejtka? Prodej vstupenek organizátoři spustili teprve nedávno, takže si na lístcích stále smlsnete za tu nejnižší cenu. Dvoudenní vstupenka za 1690 korun, junioři od 11 do 17 let za 990. Navíc pro prvních tisíc nákupů Stingovo cédéčko zdarma. A to chceš!

Rock for People

Termín: 4. – 6. července 2017

Místo: Hradec Králové

Tady jsou hned dvě jasné tutovky, které musí znát skoro každý. Je něco výřečnějšího než Evanescence a Foster the People? V Hradci nám zkrátka dělají každoročně radost rádi a ví, jak na to. Dalšími, ne tolik známými ohlášenými kapelami jsou The Bloody Beetroots Live a Moose Blood. Takže pokud víte, že cédéčko jedné z těchto kapel někdo doma ohrává pořád dokola, tušíte, co vybrat. Tři dny tady můžete propařit za vánoční cenu (do 24. 12.) za 1500 korun.

Colours of Ostrava

Termín: 19. – 22. července

Místo: Dolní oblast Vítkovic, Ostrava

Coloursy jsou vždycky jedinečným zážitkem. Potkáte na nich jak vybrané střípky z české scény, tak diamanty z té zahraniční. Zlata Holušová se v posledních letech rozhodla propojit hudbu spolu s vědomostmi a přiřadila do industriální oblasti také několik diskuzních fór. Zkrátka, na Coloursech není nikdy prostor pro nudu, maximálně si procvičíte zvládání vnitřních konfliktů, který program si zrovna zvolit. Snad ani nemusím dopředu avizovat, že letos vystoupí (zase) velké pecky. Imagine Dragons, Norah Jones, Alt – J, Birdy, Moderat, Laura Mvula a Benjamin Clementin. Nikoho jste pro sebe zatím nenašli? To snad ani není možné. A pokud přeci, rozhodně si vyberete v dalších, zatím neoznámených. Vstupenky však mizí rychle, momentálně za 2290 korun!

Foto: ihned.cz, rollingstone.cz, Colours of Ostrava – Matyáš Theuer, Pexel