Už od nepaměti lidé psali na kamenné tabulky, na prvního předchůdce papíru a nakonec také na všem známý papír. Jako psací potřebu využívali všelijaké nástroje, dnes využíváme nejen k psaní, ale také kreslení tužky. V čem jsou výjimečné tužky Sprout?

Sprout – tužka s duší květiny

Tužky většinou pro člověka neznamenají nic zajímavého, nic důležitého (což se nedá říct o kreslířích a malířích, ti si na výběr tužky potrpí). Jednoduše je jedna vedle druhé nahraditelná jinou, a tak tomu chodí stále dokola.

Zcela revoluční novinkou jsou tužky Sprout – úžasné, s dvojím smyslem i životem a designově povedené. O jakých že to tužkách je řeč? Tzv. rostoucí tužky. Tužky naplněné životem, který čeká, až jej vy sami probudíte. Sprout jsou psací potřebou, která snad nikdy nepřestane bavit – jednak jde o klasickou tužku s prvotním a praktickým využitím, totiž ke psaní nebo kreslení, a jednak jde o druhý smysl tužky jako semínek k zasazení.

Tužka na opačném konci, než tím, kterým kreslíme a píšeme, má schovaná semínka. Druhů je velké množství – od zeleniny v podobě rajčátek, přes bylinky jako bazalka až po okrasné květiny jako pomněnka.

Zasaďte ji, kdykoli chcete

Zasadit ji můžete, kdykoli chcete. Můžete ji zasadit hned, jakmile si ji koupíte. Nebo můžete počkat, až vás přestane bavit s ní psát nebo kreslit. A nebo jednoduše počkáte, až ji dopíšete úplně a vdechnete ji úplně nový život v podobě rostoucí rostlinky. No není to nádhera?

Tužka je tužka, a ne květináč

Mnoho lidí může namítat, jak je z hlediska praktičnosti a primárního využití tužky zcela zbytečné vkládat do ní ještě semínka. Navíc – kdo by si kupoval tužku, kterou by pak chtěl zasadit? Skutečně chcete odpověď? Ano? Všichni! Sice to není obyčejná tužka za 10 Kč z papírnictví, i když vlastně svůj účel splní stejně dobře, ale je to rostoucí tužka. Tužka, kterou nevyhodíte, protože ji už neudržíte v ruce, když je krátká, protože jste s ní skutečně hodně kreslili. Tužka, kterou můžete někoho překvapit. Tužka, kterou můžete věnovat jako květinu, nikoli jako kus dřeva s uhlíkem uvnitř v podobě tuhy.

Ať už se vám to líbí, nebo ne, jde o vskutku nádherný nápad, který je nejen o estetice, ale především o tom, jak využívat věci a nástroje nám sloužící na maximum. Chopte se své tužky Sprout a kreslete třeba i to, co byste chtěli, aby z ní vyrostlo. Eko tužek na trhu spotřebního zboží moc není, tak proč tuto novinku nepřivítat s otevřenou náručí a konfetami ve vzduchu?

Lze koupit například na těchto stránkách:

ecolove.cz

ovoshop.cz

dedoles.cz

Zdroj: sproutworld.com