Ve své představě většina z Vás přesně ví, jak byste chtěli žít, co byste chtěli dělat a jak byste se chtěli cítit. Bohužel realita je trošku jiná. Pak jsou tu dvě možnosti. Buď věříte, že život se Vám děje nějak sám od sebe a je jen shodou náhod a zásahů odněkud shůry. V tomto případě se ani nesnažíte utvářet ho k obrazu svému, jelikož jste přesvědčení, že ho nijak neovlivníte. A tak čekáte, jestli snad někdy náhodou…V tom druhém případě tušíte, že byste mohli žít, tak jak by Vám samotným vyhovovalo, ale bojíte se cokoliv změnit či jste pohodlní pro to něco udělat.

Pozn. redakce: určitě by vaší pozornosti neměli ujít další Venduliny články o psychologii, vztazích a cestě ke spokojenému životu. Taky neváhejte psát vaše tipy nebo otázky přes formulář pod článkem.

Zázraky se bohužel dějí zřídkakdy, a proto je dobré rozhodnout se být stavitelem svého vlastního života. Chcete bydlet v krásném velkém domě se spoustou pokojů a terasou? V domě, kde máte prostor, krásný výhled, volnost, kam svítí slunce a proudí v něm pozitivní energie? Jenže místo toho jste se zabydleli ve tmavém, strohém, smutném a smradlavém pokojíčku.

I přesto, že to není zrovna krásné místo, i tak může být pro někoho komfortní zónou. A víte proč? Protože v tom známém smrádku je nám vlastně dobře. Víme, co můžeme očekávat.  A protože strach z neznáma je silnější, než touha to zkusit. Ano, nikdo Vám nezaručí, že uspějete. I ti nejúspěšnější začínali od nuly a několikrát spadli na dno a museli vše budovat od začátku. Ale protože věřili a nevzdali to, nakonec došli tam, kde dříve byl jen sen.

glass-845853_1920

Ale je sen opravdu pouze pro blázny a snílky? Když sníte, cítíte se u toho báječně, že? A co se stává s Vašimi pocity a představami? Myslíte, že zůstávají uvězněny ve Vaší hlavě nebo v těle? Každá myšlenka a následný pocit je energie a každá energie se uvolňuje do prostoru kolem nás. A ta k sobě přitahuje energie podobné. Proto, pokud se ráno vzbudíte špatně naladěni a ještě si ukopnete palec, jste naštvaní, a celý den se táhne v duchu smůly a průšvihů. A naopak, když jste zamilovaní a cítíte se báječně, tak ani nevíte jak, ale vše jde jako po másle a Vám se daří. Na co se naladíme, to dostáváme. Stejně jako radiový přijímač. Pokud jste si naladili frekvenci rádia Impuls, Evropu 2 z toho asi nevymáčknete. Vždyť je to tak logické! Stačí se pár dní pozorovat a máte důkaz místo slibů…

A jak na to, když ten syčák strach je tak silný? Prvně nezapomínejte, že je to jen pocit. Nemá moc Vás usmrtit. Když Vás přepadne, stačí si ho uvědomit, zhluboka dýchat a v duchu se zeptat, proč přišel. Uvidíte, že během chvilky sám zase odejde. To, jak se budete cítit, je jen Vaše volba. Další krok, jak ho překonat, je jednat, i když máte strach. Pak uvidíte, že se vlastně nic nestalo a že takový pocit je neopodstatněný.

Pokud se rozhodnete jít si za svým, další brzdou by Vám mohl být strach vymanit se z davu a vydat se jiným směrem, než jde stádo. Co na to řeknou Vaši známí? Na rovinu! Co je komu do toho a co je Vám do toho, co si o Vás ostatní myslí? Je to jen Váš život a až odsud budete jednou odcházet, budete odcházet sami. Tam už Vám bude jedno, co kdo říkal, ale lítost, že jste se aspoň nepokusili, je bolestnější než lítost, že jste to zkusili a ono to nevyšlo. Zkuste si sami sebe představit na smrtelné posteli. Jak by se Vám odcházelo s pocitem, že jste nevyužili svůj potenciál naplno jen proto, že jste se báli nebo poslechli ostatní?

woman-912367_1920

Já pevně věřím, že každý si zaslouží být šťastný, žít v hojnosti, lásce a dělat, co ho baví. I Vy! Pokud každý sám budeme usilovat o takový život, společně vytvoříme lepší společnost. Nejprve se však musíte rozhodnout, co chcete. Pak se na to nalaďte, sněte o tom a ciťte se, jak se budete cítit, až toho dosáhnete. Musíte věřit, nebo spíše vědět, že se to k Vám přibližuje. Potřebné bude také odhodit lenost a obout si kuráž a vytrvalost. Zapomeňte, že být odlišný je špatné. Až uspějete, uvidíte, že Vás všichni budou chtít následovat.

Překročte hranice své komfortní zóny, objevujte nové! Jediné, co Vás tam může potkat, jsou růst a zkušenosti. Všechny zkušenosti v životě jsou dobré, i ty špatné. Jak řekl Jack Canfield: „Pokud budete dělat to, co jste doposud dělali, budete dostávat, co jste dosud dostávali.“ Změňte způsob, jakým myslíte. Změňte způsob, jakým věci děláte. Pak i výsledky budou jiné. Zdi Vašeho pokojíčku se posunou a rozšíří a naskytnou se nové možnosti a příležitosti. To stojí za zkoušku!

Vendula Hlavičková je terapeut energetické psychologie a EFT. Víc info a objednávky na efterapie.com

Chcete se Venduly zeptat, nebo máte rovnou námět, o čem by měla napsat? Neváhejte a pište! Můžete i anonymně:

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]