Britský seriál Misfits byl svého času docela hit. Že jste ho ještě neviděli? Tak to hned napravte! Že jste ho už viděli? Nejvyšší čas si ho znovu připomenout. O víkendu to stejně bude s počasím na levačku, tak proč se zvedat od televize.

Londýnem se přežene záhadná bouře a změní život pětici delikventů. Alisha, Curtis, Kelly, Nathan a Simon se nedobrovolně sešli při výkonu veřejně prospěšných prací a po téhle podivné meteorologické události se u nich objeví zvláštní schopnosti.

Simon může být neviditelný, Curtis manipuluje časem, Kelly ovládá telepatii a každý, kdo se dotkne Alishy, jí chce stůj co stůj ojet (takovouhle schopnost fakt „chceš“!). Jen u Nathana se žádná „superpower“ neprojevila a nezbývá mu nic jiného než závidět ostatním. Alespoň se to tak jeví.

Misfits si originálně hrají se superhrdinským žánrem

Misfits jsou neuvěřitelně svěží variací na téma superhrdinství. Mladiství gauneři totiž nejsou zrovna ideálními nositeli nějakých heroických ideálů. Což samozřejmě vyústí v řadu absurdních situací, krásný černý humor a mnoho dalšího netradičního a velice zábavného.

Navíc hlavní aktéři, a s nimi samozřejmě i diváci, neznají odpovědi na otázky, které se nabízejí. Koho dalšího zasáhla tahle bouře? Stalo se to jen v Londýně, nebo i jinde v Anglii či ve světě? A jak si se svou zodpovědností poradí naši hrdinové, nebo spíš nehrdinové. A rozplétání těchto vláken je setsakramentsky zábavné. I proto že scénáristi mají v zásobě pár hodně ujetých nápadů.

A navíc tam hraje Iwan Rheon – Ramsay Bolton z Game of Thrones – a je tam za úplný ucho. A to za to taky stojí 🙂

Foto: © BBC worldwide