Na ojedinělou výstavu se mohou v Ostravě těšit příznivci netradičního umění. Nová expozice v ostravské multifunkční hale Gong představí zájemcům šperky a módu, která je inspirována včelami.

Kromě včelích vzorů bude výstavu české návrhářky a šperkařky Inéz Bohdanové Bortoliové provázet také inspirace českým retrem dvacátých až osmdesátých let minulého století. Výstava bude zahájena 2. března a návštěvníci si ji budou moci prohlédnout do konce měsíce.

honeycomb-818137_1920

První část expozice nazvaná Fascinace včelou bude věnována modelům s potisky včel. „Pracovala jsem s látkami připomínajícími tekutý med, včelí plástve, do střihů modelů zapracovala aerodynamiku těla včely či pohyb včel v jejich přirozeném prostředí,“ uvedla umělkyně. Dodala, že šaty doplňují šperky inspirované včelími úly nebo modely šperků zdobené černobílým českým křišťálem.

Druhou část kolekce autorka pojmenovala České retro. Tentokrát se Bortoliová inspirovala ve střihu i potisku 20. až 80. let minulého století. „Především jde o práci s černobílou retro fotografií, která zachycuje běžný život lidí, ať už rodinný nebo profesní. Přála jsem si vytvořit výstavu o místních lidech,“ řekla.

retro

Vernisáž s módní přehlídkou se uskuteční 2. března od 18:00.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay, Pexels