Východ slunce je tak obyčejnou a hlavně každodenní záležitostí, že jej bereme jako samozřejmost. Ale i správně naplánovaný východ slunce může být neopakovatelným zážitkem.

Lehký mlžný opar a ranní probouzející se příroda. Nesmělé paprsky slunce vykukující zpoza majestátně se tyčících hor nebo zpozvolna a měkce se rozlévající po rovinaté krajině. To už možná stojí za to natáhnout si budík a vstát o pár hodin dříve.

Napadlo vás někdy například vyrazit na výlet v noci? Jakkoli se to může zdát jako šílenost, s dobrou baterkou a snídaní v batohu je to více než realizovatelné. Noční akci musí předcházet pečlivé plánování, například je dobré vědět, v kolik hodin má přesně slunce začít vycházet, abyste si tuhle jedinečnou podívanou mohli užít naplno. Někomu stačí si ráno přivstat a podívat se z bezpečí balkonu, mnohem více dechberoucí je ale sledování východu slunce z vrcholku hory.

road-dawn-mountains-sky

Ano, je více než pravděpodobné, že pokud chcete vidět východ slunce opravdu nerušeně na nějakém kopci v přírodě, budete muset absolvovat cestu potmě. I to se ale dá docela dobře zvládnout. A odměnou za klopýtání nerovným terénem v čase, kdy se ostatní lidé pohodlně choulí pod peřinami, vám bude skutečně nádherná podívaná.

Je jen málo romantičtějších zážitků než výstup na nějakou horu a zážitek z následného východu slunce. Pokud totiž obětujete svůj čas přípravám a jedno sobotní ráno strávíte jinak než vyleháváním v posteli, budete mít rozhodně na co vzpomínat. Pokud si navíc k velkolepému finále vaší cesty připravíte snídani, bude váš požitek naprosto dokonalý.

italian-landscape-mountains-nature

Snídaně v lehce orosené trávě, s šálkem dobré kávy a zpěvem ptáků nad hlavou už je sama o sobě skvělá. Když se však budete moci hodinu dívat na to, jak se sluneční kotouč souká zpoza okolních hor a zalévá červánkovým světlem celou krajinu, získáte úžasný pocit uvolnění a relaxace. Daleko od mobilních telefonů, civilizace a rušivých vlivů si nejen můžete utřídit myšlenky, ale třeba také upevnit partnerský vztah. V měkkém ranním světle totiž zjihne nejedno srdce… Tak co, už víte, kdy vyrazíte?

pexels-photo-40525

Foto: Pexels