Nevíte, co s nadcházejícím víkendem? Zajeďte do Ostravy a probděte noc na Stodolní – ulici, která nikdy nespí. Pokud se někdy ocitnete v Ostravě a přemýšlíte, jak nejlépe strávit večer, máme pro vás tip – nebo hned 55 tipů! Nedaleko Ostravské univerzity v Ostravě, jen pár tramvajových zastávek od hlavního ostravského vlakového nádraží, se totiž nachází místo, které představuje veliké lákadlo pro pařiče všech věkových kategorií – Stodolní ulice.

Jakmile sejdete z hlavní ulice a odbočíte doprava na Stodolní, jakoby jste se mávnutím kouzelné hůlky ocitli ve zcela jiném světě. Hudba, zpěv, švitoření procházejících lidí, kteří s úsměvy domlouvají, kde stráví dnešní noc. Mezi domy jsou natažené transparenty s reklamou webových stránek a klubů, to proto, aby vám opravdu nic neuniklo. Ze všech stran na vás útočí vůně grilovaných klobásek nebo masa, na nichž si můžete za nějaký ten peníz pochutnat spolu s houskou a zeleninou. Kam se podíváte, vedle sebe naskládané jako cínové domečky, nachází se spousta nejrůznějších klubů, kaváren a diskoték po celé délce ulice. Na konci Stodolní pak s orientací pomůže přehledná tabule, kde jsou vypsány a zakresleny všechny podniky, které tu můžete nalézt.

 

55 možností skvělé zábavy

Myslím, že celkový počet podniků na Stodolní mluví za vše – za mých vysokoškolských studií to bylo 55! Ano, vskutku, toto neuvěřitelné číslo představuje 55 možností jak a kde se zabavit podle nálady, chuti a přání. Opravdu každý si zde přijde na své. Rádi zpíváte? Pak se utíkejte vyřádit do podniku jménem Červená Duna, kde si můžete svou oblíbenou píseň zazpívat na Karaoke Show. Zapařit zajděte do Sydney clubu, kde vám na přání a za hezký úsměv zahrají, cokoliv si budete přát. Podobně i v exotické Modré Nudli, ráji míchaných nápojů. Ovšem zde si hlídejte své peněženky – obzvláště milovníci melodických rytmů, kteří ve víru tance s okouzlujícími slečnami či mladíky často zapomínají na své okolí. Tašky rozhodně nenechávejte ležet na stole, židli, nebo je nedávejte podržet někomu, s kým jste se právě seznámili. Mohlo by se vám to vymstít stejně jako mně, když jsem po jedné protančené párty zjistila, že nemám peněženku. Po několika dnech mi volal nějaký hodný pán, který ji našel (samozřejmě bez peněz), pohozenou na zahrádce poblíž Stodolní. Číslo zjistil od kamarádky kosmetičky, jejíž vizitku jsme měla v peněžence.

Irsko jako na dlani

Kombinaci klidu a divokosti najdete v jednom ze zakládajících podniků slavné ulice, v dnes již legendární Bastile. Jejím mladším bráškou je klub Dublin, který již od roku 2004 láká všechny milovníky svérázné irské kultury, příjemně nahořklého Guinesse s lahodně kávově krémovou pěnou a pekelně řízného Jamesona. Za těmito skvosty irské výroby můžete zavítat i do nedalekého Bernie´s Irish Pubu, kde si do sytosti užijete nejen jich, ale i skvělé irské hudby.

Sherlock´s Pub – to nejlepší pro správné pivaře

Nebo Vaše srdce touží po známé nahořklé chuti pravého českého vychlazeného piva s přetékající pěnou? V pivnici s trefným názvem U peciválů vám toto přání lehce splní. Pochutnáte si  na výborném dvanáctistupňovém pivu Ostravar a navíc můžete příjemné posezení na venkovní zahrádce zpestřit hrou na stolním fotbálku. Uprostřed Stodolní najdete také originální hospůdku v anglickém stylu jménem Sherlock´s Pub. Legendárního detektiva mají i v logu a vkusně zařízený interiér jeho ducha také nezapře. V příjemně klimatizovaném prostředí si můžete vybrat z mnoha druhů piv.

Trocha exotiky nikdy neuškodí

Pokud nepatříte do skupiny pivařů, ale hlásíte se spíše k pijákům míchaných nápojů a tequily, nezapomeňte navštívit například club Desperado. Za přijatelné ceny je zde k mání široký výběr míchaných nápojů, klasickou Piňa Coladou počínaje a specialitkou jménem Blue Sea konče. Karibskou atmosféru a latinskou muziku si můžete vychutnat v okouzlujícím luxusním koktejlovém baru Aruba. Pro příjemnou klasiku, která nikdy neurazí, navštivte podnik V. R. Levský, kde vám naservírují jak českou klasiku v podobě řízku přes celý talíř, tak i specialitky jako jsou třeba šneci po Burgundsku z domácí farmy, nebo steak z jihoamerického býka. Na oběd rovněž můžete zajít i do stylově zařízeného Roby Blue hotelu, kde si na své přijdou i milovníci zdravé kuchyně – mají zde krásný výběr všemožných druhů salátů.

Je libo čaj nebo kávu?

Nemáte náladu pařit až do rána a poslouchat na plné pecky celou noc nejnovější rádiové hity? Zajděte do jedné z místních kaváren, kde se můžete občerstvit například výborným frappé, horkou čokoládou nebo obyčejným pressem. Rozhodně začněte v Černé hvězdě, která se nachází na samém kraji Stodolní a svým výrazným a originálním designem evokuje Ostravu a pocity, které v návštěvnících vyvolává. Jedinečnou kávu Brosio v různých variantách nabízí poměrně čerstvě otevřený bar La Corse (dříve La Bazzar), kde si můžete vychutnat i skvělá rozlévaná francouzská vína, nebo vyzkoušet bohaté snídaňové menu zahrnující výběr korsických paštik a džemů. Všechny milovníky života, kávy a pohody láká i znovu otevřená kavárna Melcam Café, kde můžete ochutnat pravou etiopskou kávu. Čaj v kombinaci s vodní dýmkou a zajímavým lahvovým pivem vám zase nabídnou v Čaj baru, kde z klasického čaje umíchají i netradiční drink. V Cafe de la Ostrava čas zpříjemní poslech pohodové hudby laděné do rytmu Hip Hopu, Reagge, Junglu, Break Beatu, nebo Rocku.

Tour de Stodolní

Samozřejmě, stejně jako na všech podobně frekventovaných místech, se i na Stodolní můžete potkat s protivnými ochlasty nebo šikovnými kapsáři. Takže peněženku pěkně do ruky, aby byla pod kontrolou, a s podezřelými osobami se zbytečně nevybavovat. A můžete směle vyrazit na Tour de Stodolní! Zvládnete za jednu jedinou noc obejít všech 55 podniků? Přeji šťastnou cestu!

 

Zdroj textu: Vlastní zkušenost, www.stodolni.cz

Zdroj fotografií: www.pixabay.com