I při cvičení je dobré dodržovat určité zásady, které vám ulehčí váš možná nový sportovní život. Není asi žádnou novinkou, že po každém pořádném posilování by měl přijít na řadu důkladný a zodpovědný stretching. Svaly se totiž při posilování stahují a je třeba je pořádně protáhnout, jinak si koledujeme o problém.

Snad každý z nás zažil těžké ráno po cvičení, kdy jsme si dali pořádně do těla, a druhý den jsme nebyli pro svalovou bolest schopni vstát z postele. I to má na svědomí nedostatečné protažení, které se opravdu nevyplatí podcenit.

sport a

Není také dobré se hned po cvičení „plácnout“ na postel a demonstrativně odpočívat. Pro zklidnění tepové frekvence a plynulejší přechod do klidového režimu je lepší se třeba ještě projít, abychom vychladli a zklidnili se přirozenou cestou.

Velmi dobré je si dát osvěžující sprchu, která nás regeneruje a pomůže nám vstřebat náročnou fyzickou aktivitu. Na trhu jsou k dostání nejrůznější druhy povzbuzujících sprchových gelů, které vás osvěží, zregenerují a nabudí.

Pro zdůraznění a zpevnění pokožky si můžete dopřát masáž tvarujícím tělovým mlékem, které je, světe div se, dostupné už i ve variantě pro muže. Mléko zpevní pokožku, i když v mužském případě to zní poněkud divně. Už chybí jen gel proti celulitidě, že?

sport b

Při cvičení je vhodné si stanovit určitý denní čas, ve kterém se budeme věnovat sportu pravidelně. Jakmile si totiž zvykneme a najedeme do stereotypu, bude se nám cvičit tak nějak automatičtěji a lépe. Je navíc třeba se cvičení věnovat s chutí a s přesvědčením, že opravdu chceme. Pokud se totiž budeme jen nutit, nikdy u sportovní aktivity dlouho nevytrváme.

Psychika je totiž prakticky stěžejní. Není potřeba litovat své cvičením zhuntované tělo, ale je maximálně vhodné hledat pozitiva, která nás namotivují, což je stará známá věc. Pokud se nám totiž podaří najít v pohybu a pravidelném sportu zalíbení, máme napůl vyhráno.

Foto: Pixabay