Nedávné úmrtí amerického zpěváka a multiinstrumentalisty Prince bylo doposud opředeno dohady a nejasnostmi. Podle nejnovějších zpráv zpěvák zemřel na AIDS.

Podle amerického bulvárního listu National Enquirer trpěl americký umělec nemocí AIDS a navíc odmítal lékařskou pomoc, protože věřil v boží zásah. Přítomnost viru HIV v Princově těle zjistili lékaři šest měsíců před zpěvákovou smrtí.

Sedmapadesátiletý zpěvák se hlásil k církvi Svědků Jehovových a v době své smrti vážil kolem pouhých čtyřiceti kilogramů. Na svůj odchod ze života se podle informací amerického deníku z nejmenovaných zdrojů už nějakou dobu připravoval. Odmítáním léčby nemoc zřejmě nabrala rychlejší spád, zpěvák byl ke konci života údajně slabý a dezorientovaný, jedl jen zřídka a měl nezdravou barvu. Do poslední chvíle prý věřil, že ho jeho nemoci zbaví Bůh.

prince 02

Prince podle listu žil nevázaným sexuálním životem a virem HIV se nakazil už v polovině 90. let. Nemoc AIDS se u něj prý rozvinula koncem loňského roku. Podle lidí z Princova okolí zpěvák podlehl chřipce, kterou možná imunitní systém podlomený AIDS nemohl zvládnout.

Prince byl nalezen minulý týden ve čtvrtek ve výtahu svého nahrávacího studia na předměstí Minneapolis. Média spekulovala o tom, že se předávkoval léky na bolest.

Zdroj: ČTK

Foto: Wikipedia, Youtube