No Merchandising. Editorial Use Only. No Book Cover Usage. Mandatory Credit: Photo by Lucasfilm/Fox/Kobal/REX/Shutterstock (5886270cp) Ewan McGregor Star Wars Episode III - Revenge Of The Sith - 2005 Director: George Lucas Lucasfilm/20th Century Fox USA Film Portrait Scifi Star wars: Episode III - La revanche des sith

Poslední z Jediů ještě nezmizel z kin, Han Solo má premiéru teprve letos v květnu a Epizoda IX je v nedohlednu. Ale už se znovu spekuluje, co nás ve světě Hvězdných válek čeká dál. Nejnovější drby se zaměřily na možný a snad všemi chtěný spin-off Obi-Wan Kenobi.

Na začátek nutno podotknout, že od Disneyho ještě vážnější potvrzení produkce tohoto filmu nepřišlo. Platí informace sice oficiální leč stará již skoro půl roku, že film se pomalu pod dohledem režiséra Stephena Daldryho (Billy Elliot, Hodiny) chystá. Nic víc, nic míň. Od té doby se po tomto vágním prohlášení rozhostilo ticho.

Obi-Wan Kenobi již po Epizodě IX?

To ale nyní rozvířily dvě skutečnosti. Zaprvé se objevila zmínka o tom, že natáčení filmu by mohlo odstartovat hned na začátku roku 2019. To by znamenalo, že v roce 2020, brzy po premiéře Epizody IX, bychom se filmu mohli dočkat. Což by odpovídalo tempu, kdy se každý rok objeví v kině nějaký Star Wars film. Má to ale háček.

Ve vzduchu ještě visí blíže nespecifikovaný začátek nové trilogie Riana Johnsona, který by eventuálně mohl Kenobiho předhonit, ale především není známo, odkud se tato informace vzala. Zdá se být pouhým drbem, který honí návštěvnost na internetu, přesto by nemusela být jen divokou spekulací.

Ewan McGregor s plnovousem a v posilce

Záhy po této informaci se totiž na internetu objevila fotka Ewana McGregora (který se netají tím, že by se hrozně rád do role Obi-Wana vrátil), kterak nahání v posilovně fyzičku a především má na tváři Kenobiho specifický plnovousTM. S tím se objevil i na předávání Zlatých glóbů, kde přebíral cenu za roli v seriálu Fargo. Mimochodem gratulujeme.

Novinářům, kteří se dotazům na film Kenobi neubránili, ale odpověděl: „Jsou to jen spekulace, nic jiného. Rád bych si Obi-Wana znovu zahrál, ale momentálně v plánu nic nemám.“  Takže fanouškům, kteří se rozhodli bezmezně věřit, že vše je na správné cestě, nezbývá než dál doufat.

Osobně si ale myslím, že vše je již rozhodnuto. Film o Obi-Wanovi, i s McGregorem v hlavní roli, bude, jen těžko říct kdy. Ostatně hněv fanoušků, kdyby ne, si Disney nemůže po smíšených reakcích a slabších tržbách Epizody VIII podle mě dovolit. Nynější šeptanda, kdy se informace objevují/popírají, se tak zdá být především strategií, jak Star Wars udržet v povědomí, dokud je Poslední z Jediů v kinech a než začne naplno kampaň pro Hana Sola. Alespoň v to doufám.

Foto: © Lucasfilm / Disney pictures, Golden Globes, Facebook