Po tom, co kino opanovaly takové trháky jako Avengers 3 či Deadpool 2 a stihl v nich propadnout Solo, přichází červen. Měsíc, kdy do kina míří jediný plnokrevný blockbuster, Jurský svět 2, jinak není moc z čeho vybírat a přicházejí snímky menší. Navíc vyjma jedné výjimky na závěr, takřka neočekávané.

Ghost stories – Premiéra 7. června

Hororové hody neustávají. Další, kdo se rozhodl rozvířit vody strašidelného žánru je sám Bilbo Pytlík, který se objevuje ve filmu vyprávějícím o profesorovi, který odhaluje nadpřirozené jevy. Respektive racionálně je vysvětluje. To, že ale na duchy nevěříte, neznamená, že neexistují. Nakonec narazí na případy, které překračují jeho chápaní. Včetně toho, kdy duchové narušily život spořádaného bankéře (Martin Freeman).

Fanouškům Dannyho parťáků by neměly ještě uniknout Debbie a její parťačky. Ryze ženská variace na oblíbený film. I přes hvězdné obsazení (Bullock, Hathaway, Blanchett, Rihanna) zůstávám skeptický…

Máš ji! – Premiéra 14. června

Komedie o partě kámošů, kteří každý rok hrají extrémní hru na babu, mě baví už od trailerů a docela se těším. Navíc tam hraje Jeremy Renner, takže se aspoň konečně dozvíme, kam se poděl Hawkeye!

Jurský svět: Zánik říše – Premiéra 21. června

Konečně dorazí pokračování překvapivého megahitu, ve kterém opět ožili dinosauři. Předchozí restart mě hrozně moc bavil, ale druhý díl mě zatím nijak zvlášť nenalákal. Bojím se, že půjde o podobně kvalitativní sešup, jako v případě Jurský park 1 => Jurský park 2. Ale snad se pletu a i tentokrát se dočkáme napínavé a zábavné jízdy.

Sicario 2: Soldado – Premiéra 28. června

Pro mě nejočekávanější film nejen tohoto měsíce, ale i roku. První Sicario byl fenomenální a okamžitě se vyšvihl mezi mé nejoblíbenější záležitosti, které si pravidelně pouštím. Drsné drama se konečně dočkalo i pokračování, které přitlačí určitě na pilu. Hlavně co se týče akce, přesto z ukázek vše vypadá skvěle vybalancované a věřím, že tahle dvojka určitě nezklame.

V hlavních rolích opět démoničtí Josh Brolin a Benicio Del Toro.