Narcos je bezpochyby jeden z nejlepších seriálu současnosti. Naturalistické mapování vzestupu Pabla Escobara na drogový trůn pohltilo nejednoho člověka a seriál má před sebou velice zajímavou výzvu. Jak budou Narcos vypadat bez Escobara?

Nevyzradím asi žádný spoiler, když napíšu, že druhá řada skončila právě dopadením a zabitím největšího narkobarona, jakého svět poznal. Nastává tedy období, kdy se do jeho království pustí supi, tedy ostatní kartely, které se zatím krčily v Pablově stínu. A na rozdíl od Escobarova příběhu, nejsou podle mě okolnosti, které po jeho zavraždění nastaly, až tak notoricky známé.

„Blow must go on“

Z trosek jednoho impéria tak budou chtít ostatní hráči vybudovat nové. Právem nejsilnějšího si největší místo na výsluní vybojuje kartel z Cali, který jsme už měli možnost poznat v druhé sérii. Takže i když je kokainový král mrtev, obchod s drogami musí a bude pokračovat.

A stejně tak bude pokračovat boj kolumbijské vlády a DEA s drogovým královstvím, které nechce padnout tak lehce. Obě strany se díky Pablovi hodně naučily. Kartel z Cali může napravit jeho chyby. A obránci zákona a pořádku mají také z čeho čerpat, aby jejich metody mohly být tentokrát efektivnější.

Seriálem Narcos provází…

Podstatnou změnou, které se ve třetí sérii dočkáme, je to, že příběh již nadále nebude vyprávěn z pohledu agenta Murphyho, nýbrž očima jeho kolegy Javiera Peñi (Pedro Pascal). Co se asi nezmění, je množství naturalistického násilí, které nám Netflix naservíruje. Escobarovi nástupci nejsou žádní beránci a drogová válka se nevyhrává nad partií šachu, že? Trailery napovídají, že co do dramatičnosti, se máme stále na co těšit.

Malou perličkou, kterou také trailer propálil, je malé cameo slavného komika Gabriela Iglesiase aka Fluffyho. Ten si zahraje rádoby gangstera, který si vyšlápne na nesprávného člověka a evidentně nedopadne dobře.

Start třetí série je naplánován na 1. září, kdy vyjdou, jak je u Netflixu zvykem, všechny díly. A věřím, že i bez Pabla bude tahle kokainová jízda pořád stejně divoká.

Foto: ©Netflix